Elon Musk ve Jeff Bezos’a hacker şoku!

Platform güvenliği konusunda yıllardır eleştirilen Twitter, tarihin en büyük siber taarruzlarından birine maruz kaldı. Ortalarında Barack Obama, Joe Biden, Bill Gates, Elon Musk, Michael Bloomberg ve Jeff Bezos üzere isimlerin hesapları siber saldırganlar tarafından ele geçirildi. Hesaplar ortasında Uber ve Apple üzere kurumsal şirketler de yer alıyor.

Elon Musk ve Jeff Bezos’a hacker şoku!

Ele geçirilen hesaplardan yapılan paylaşımlarda ise Bitcoin gönderilmesi, bunun karşılığında ise gönderilen ölçünün 2 katı tutarınca Bitcoin yollanacağı tez edildi.İşin enteresan tarafı ise bu davetlerin karşılık bulduğu ve ilgili hesaplara para gönderildiği de ortaya çıktı.

Konuyla ilgili olarak açıklama yapan toplumsal ağ, “Twitter‘daki hesapları etkileyen güvenlik olayının farkındayız. Durumu araştırıyoruz ve düzeltmek için adımlar atıyoruz. Kısa mühlet içerisinde herkesi bilgilendireceğiz” tabirlerini kullandı.

Yapılan siber atak sonrası paylaşılan iletiler silindi ve hesaplar tekrar sahiplerine iade edildi. 

Daha evvel de yaşandı

Bu boyutta olmasa da Twitter geçtiğimiz yıllarda da misal akınlara maruz kalmıştı. Vakit zaman ünlü hesaplar siber saldırganlar tarafından ele geçirilmişti. Ayrıyeten bilhassa Türkiye’de siber saldırganlar düzmece hesaplarla ilan verip dolandırıcılar yapmaya çalışıyordu. 

Altın yükselmeye devam ediyor.

İlan

Başa dön tuşu