Zeka Oyunları Şampiyonası İçin Son Kayıt Tarihi 11 Ekim

Türkiye Zeka Vakfı tarafından Ulusal Eğitim Bakanlığı ve TÜBİTAK’ın destekleriyle öğrencilerin düşünme, karar verme ve sorun çözme marifetlerini geliştirmek, yardımlaşma ve ekip çalışması alışkanlıklarını kazandırmak emeliyle düzenlenen “Türkiye Okullar Ortası Zeka Oyunları Şampiyonası”nın kayıtları 2 Eylül 2019’da açıldı. Son müracaat tarihi ise 11 Ekim 2019.

Türkiye genelinde faaliyet gösteren devlet okulları ve özel okulların ekip olarak katılabilecekleri zekâ oyunlarından oluşan şampiyona “İlkokul (3-4. sınıflar)”, “Ortaokul (5-6-7-8.sınıflar) ve “Lise (9-10-11-12. sınıflar)”olmak üzere üç farklı kategoride yapılacak. Okullar tüm kategorilerde ya da uygun gördükleri kategorilerde (her kategoride en fazla 1 takımla) şampiyonaya katılabilecekler.

Şampiyona “Okul Seçmeleri”, “İl Finalleri”, “Bölge Finalleri” ve “Türkiye Finali” olmak üzere dört evrede gerçekleştirilecek. Vilayet Finalleri 19 Ekim 2019 Cumartesi günü internet üzerinden yapılacak. Bölge Finalleri ise 16 Kasım 2019 günü yedi coğrafik bölgemiz dikkate alınarak İstanbul, Ankara, İzmir, Trabzon, Adana, Erzurum ve Gaziantep vilayetlerinde yazılı olarak yapılacak. Şampiyona 21 Aralık 2019 Cumartesi günü Ankara’da yapılacak yazılı Final İmtihanı ve ödül merasimi ile sona erecek.

Yarışmada her kategoride birinci üç dereceye giren okullara kupa, öğrencilerine ve öğretmenlerine madalya verilecek. Türkiye Finalinde yarışan tüm okullara, öğrencilerine ve öğretmenlerine Muvaffakiyet Dokümanı verilecek. Tertip hakkında daha ayrıntılı bilgi almak için sampiyona.tzv.org.tr web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Başa dön tuşu