Zihinsel engellilere özel YouTube!

Farkadaş TV, Social Brand tarafından İZEV Vakfı için, zihinsel engelli olarak tanımlanan bireylerin ömür algılarını, gerçekliklerini duyurmak için yapılandırıldı.

Zihinsel engellilere özel YouTube!

Kendilerini ‘farkadaşlar’ olarak tanımlayan kanal takımı, zihinsel engelli bireylerin hayata iştiraki için çeşitli içerikler üretiyor. 16 Nisan’da ILS Vision dayanağı ile yayına başlayan Farkadaş TV, tüm programlarında toplumda engelli olarak tanımlanan bireylerin yer aldığı birinci Youtube kanalı oldu.

Kanalın, 8 buçuk milyon bireyin sesi olması hedefleniyor. Reality, seyahat, yemek, sohbet içerikli formatlarla Türkiye’de büyük bir kitlenin sesi olmayı planlayan kanalın yayıncılık anlayışı, yeniden bir birinci olan ‘eğitlence’ kavramını toplumsal medya kanalı ile toplumun gündemine taşıyacak.

Kanalın husus başlıkları ise kültür sanat, aktüel, talk show, spor ve engelli hakları olacak. Sunulan tolk show içeriğinde, Down sendromlu Tan Aytıs’ın hayatın her alanını kendi bakış açısıyla yorumlayacak ve yorumunu destekleyecek ünlü isimlerle bir ortaya gelecek.

Peki ya siz bu türlü bir projenin hayata geçmesi konusunda ne düşünüyorsunuz? 

Yorumlar kısmından mevzu hakkındaki niyetlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

Başa dön tuşu