1 Milyon İnsan, 51. Bölge’yi İstila Ederse Ne Olur?

Eğer her şey planlandığı üzere giderse, yarım milyondan daha fazla insan Nevada bölgesinde bir ortaya gelip 51. Bölge'ye akın edecekler. 51. Bölge bildiğiniz üzere ABD’nin zımnî askeri deneylerini yürüttüğü öne sürülen bir askeri üs. Birebir vakitte bölgeyle ilgili uzaylılara dair birçok komplo teorisi de bulunuyor.

Geçtiğimiz Cuma günü itibariyle, 835.000’den fazla insan Facebook’ta düzenlenen ‘51. Bölge’ye akın edin, hepimizi birden durduramazlar’ isimli aktifliğine başvurdu. Bir o kadarı da ‘ilgileniyorum’ seçeneğini seçti. Amargosa Vadisi’nde başlayıp Las Vegas’a yanlışsız ilerleyecek aktifliğin başlangıç tarihi 20 Eylül 2019 olarak belirlendi. Etkinliğe buradan ulaşabilirsiniz.

ABD hükümeti başlarda 51. bölgenin var olduğunu bile yalanlıyordu. Fakat daha sonra CIA'in de onayıyla bölgenin varlığı onaylanmış oldu. 51. Bölge, uzun vakittir Nevada eyaletinin en turistik bölgelerinden biri ancak bölgede çok fazla ileri sarfiyat ve ihtar tabelalarıyla karşılaşırsanız oradan uzaklaşmanız gerekiyor demektir. Çünkü bir adım bile atsanız yahut suçsuz bir görüntü fotoğrafı bile çekseniz mahpusa girebilirsiniz.

Washington Post gazetesine konuşan Hava Kuvvetleri sözcüsü Laura McAndrews, yetkililerin bu aktifliğin farkında olduklarını belirtti. Şayet beşerler nitekim bu türlü bir olayı gerçekleştirirse yetkili mercilerin tavrı ne olur diye sorulduğunda McAndrews, “51. Bölge, ABD Hava Kuvvetleri için bir idman bölgesi ve ABD silahlı kuvvetlerini eğittiğimiz bölgeye gelmeye çalışan rastgele birini bundan zevkle vazgeçiririz” dedi.

Bilgilerden ve açıklamadan anlayacağımız kadarıyla 51. Bölgeye adım dahi atmaya çalışan biri ya mahpusa atılacak ya da vurulacaktır. Şayet olay gerçekleşirse ABD hükümetinin 1 milyona yakın insanı vurması yahut tutuklaması biraz gaddarca olabilir lakin Hava Kuvvetleri sözcüsünün açıklaması pek net. Her halükarda, gizemlerle dolu bu askeri üssün halka açılmayacağı kesin.

Başa dön tuşu