Kurt Cobain’in 1984 Yılında Çektiği Korku Filmi

Kurt Cobain’in erken ölmesi sebebiyle kendisinin Nirvana öncesinde yaptığı işler birçok defa incelendi. Mevt, her vakit için başa çıkması sıkıntı bir bahis olsa da öncesinde yapılan işler en azından fikir sahibi olmamızı sağlayabilir.

Filmde 17 yaşındaki Kurt Cobain, Melvins’in gelecekteki davulcusu Dale Crover ve Nirvana’nın bas gitaristi Krist Novoselic yer alıyor. Geçmiş yıllarda hayranlar, bu sineması “Kurt’ün İntiharı” (Kurt’s Bloody Suicide) biçiminde adlandırmışlardı. Şu anda ise bu sinema, YouTube’da 'Kurt Cobain Kaygı Filmi' şeklide yer alıyor. 18 yaşından küçükseniz bu sineması izlemenizi tavsiye etmiyoruz zira sinema, kimi rahatsız edici sahneler içeriyor.

Kurt Cobain kaygı sineması:

Crover, görüntüyü “etrafta gezinmek” formunda tanımlıyor ki o denli de görünüyor lakin bunun muhakkak bir maksat doğrultusunda olduğunu da söyleyebiliriz. Görüntünün başında Kurt Cobain’i Mr. T maskesiyle yanan mumların başında durduğunu görüyoruz. Çeşitli insanların yer aldığı görüntünün devamında Aberdeen, Washington’dan manzaralar bulunuyor.

Daha sonra Cobain, kendi boğazını kesiyor ve kendisini bıçaklıyor. Akabinde daha fazla bıçaklı şiddet manzaraları yer alıyor. Bir kedi ve köpeği de gördükten sonra düzmece silah imajları ve geçersiz yaralar izliyoruz. Velhasıl o devirler ergenlikte olan Kurt Cobain ve arkadaşlarının eğlenmek gayesiyle yaptığı bir kısa sinema diyebiliriz.

Başa dön tuşu