-40°C Derecede Bile Sıcak Tutan Uyku Tulumu • Sosyalinsanlar

Herhangi bir elektronik donanıma sahip olmadığı halde kullanıcıyı sıcak tutan ürünler, enflasyonlu dünyanın en büyük ilgili odaklarından biri olmaya başladı. Faz değişim malzemesiyle ısıtan yelek ve grafen sweatshirt bu örneklerdendi. Şimdi de aşırı hava koşullarına meydan okuyan uyku tulumu Biigloo var sırada.

Su ve rüzgar geçirmiyor

Biigloo; çok yönlü rüzgar geçirmez, su geçirmez ve ultra hafif bir tulum olarak tanıtılıyor. İçinde bulunan aerojel, dünyanın en hafif katı maddesi. Bu malzeme aynı zamanda mükemmel bir ısı yalıtkanı. Kritik bileşenleri sıcaktan ve soğuktan korumak için çok sayıda Mars görevinde kullanılmış.

Dağcılık ve kayak merkezi etkinlikleri gibi en zorlu şartlarda da etkili olabilmesi için yapımında DuPont SORONA bio-polar ile birlikte tek kat aerojel katman kullanılmış. Biigloo’nun tasarımında kullanılan sadece 1 milimetrelik Aerojel, -40°C dereceye varan düşük sıcaklıklarda bile yalıtım sağlıyor. En azından şirketin iddiası bu yönde.

Kickstarter’da fonlanan uyku tulumu, 1 saatten az bir zamanda hedeflediği desteği aşarak büyük bir başarı sağladı. Yaratıcısı ise ürünle aynı adı taşıyan Hong Kong’lu şirket Biigloo.

 

Görsel: Kickstarter

Başa dön tuşu