Epic Games Store Oyunlarına Bulut Kayıt Desteği Geliyor

Epic Games Store, uygulaması için yeni güncellemesini yayınlamaya başladı ve yeni güncellemeyle birlikte kullanıcılar uzun müddettir beklenen bulut kayıt dayanağı de dâhil olmak üzere birkaç yeni özelliğe daha kavuştular. Bu özellik, hali hazırda test kademesindeydi aslında ve Epic Games, mağazada bulunan 17 oyunun bulut kayıt dayanağı olduğunu onayladı. Görünüşe nazaran bu liste vakit geçtikçe de uzamaya devam edecek.

Uplay entegrasyonu sayesinde Ubisoft’un mağazadaki tüm oyunlarının esasen bulut kayıt dayanağı bulunuyordu ve yeni çıkan oyunların hepsi de bu dayanak etkin bir biçimde çıkış yapacak.

Yeni özellikler neler?

Bulut kayıt özelliği haricinde güncellemeyle birlikte gelen bir öbür özellik Humble Bundle kullanıcıları için şifresiz entegrasyonun tanıtılması oldu. Yani Epic Games hesabınızı Humble Bundle hesabınızla bağlarsanız satın aldığınız oyunların hepsi rastgele bir fazladan süreç yapmadan Epic hesabınızda da yer alacak. Epic’ten yapılan açıklamaya nazaran bu, öteki dijital oyun satışı yapan mağazalarla oluşturulacak paydaşlık planının küçük bir adımı.

Yapılan bir öteki değişiklik, eser sayfasında gerçekleşti. Bundan sonra daha bilgilendirici oyun tanıtımları, daha fazla görseller ve görüntüler yer alacak. Yani satın aldığını oyun hakkında daha fazla fikir sahibi olabileceksiniz.

Epic’ten yapılan açıklamaya nazaran öbür birçok şeyin ortasında geliştiriciler için yeni yama optimizasyonu da final etabında bulunuyor. Bu sayede yama yükleme boyutları ve yükleme müddetlerinde de azalma olacak. Bunun yanı sıra yakın bir vakit içerisinde oyun kütüphanesinde de değişiklik olacak ve tek seferde daha fazla oyun görüntülenebilecek.

Başa dön tuşu