51. Bölge Etkinliği Kurucusu, Bir Festival Üzerine Çalışıyor

Geçtiğimiz gün meskenini FBI basan 51. Bölge aktifliğinin kurucusu Matty Roberts, sayfası kapandıktan sonra işlerin denetimden çıkacağı için korktuğunu belirtti lakin Facebook'un sayfayı yine etkinleştirmesiyle birlikte '51. Bölge'yi İstila' aktifliği bir çeşit şenliğe dönüştü. Aktiflik, Nevada'da üç günlük bir şenliğe dönüşecek.

İsim konusunda efsanevi şenlik Woodstock'tan esinlenen Alienstock hakkındaki bilgiler şu an için biraz kısıtlı. Aktiflik ismine bir web sitesinin olduğu ve 'çölde parti' isimli bir sloganın bulunduğu bilgisinden diğer net bir bilgi bulunmuyor. Tüm bunların yanı sıra aktifliğin 51. Bölge'ye en yakın kasaba olan Rachel, Nevada'da gerçekleşeceği biliniyor.

Etkinliğin kurucuları, şu anda şenliği karşılamak için bağış toplamaya çalışıyor. Toplanan bağışla birlikte yemek, su, tuvalet, güvenlik ve aktifliğin gerçekleşmesi için çalışanlara ödenecek fiyatın çıkarılması hedefleniyor.

Alienstock isimli şenlik hedeflenirken kasabanın küçük olduğu ve kaynakların kısıtlı olduğu, kasabanın resmi internet sitesinde belirtildi. İhtarda şu sözler yer aldı:

Nüfus: İnsan: 98, Uzaylı: ???

20 Eylül aktifliğine geleceklerin dikkatine:

Etkinliğin toplumsal medya üzerinden aldığı etkileşim üzerine Rachel'ı bilmeyen şahıslar için birkaç noktayı açıklığa kavuşturmak istiyoruz. Küçük bir bar/restoran/motel olan Little A'Le'Inn dışında kasabada rastgele bir hizmet bulunmuyor. Kasabada benzinlik ya da market bulunmuyor. Motel, o hafta dolduğu için bölgeye gelecek olanların kampçılık, tabiat yürüyüşü ve çöl ortamında hayatta kalma konusunda bilgili olmaları ve araçlarının güzel olması gerekiyor. İnternetin kapanacağını düşündüğümüz için kredi kartları çalışmayacaktır. Bu sebeple lütfen kâfi nakit parayı yanınızda getirin.”

Uyarının devamında kasabanın sakinlerinin aktiflikten haz etmedikleri için alana gelenlerin yerleşim yerlerinden uzak durmalarını öneren site, gelenlerin her şeye hazırlıklı olmaları gerektiğini belirtti.

Başa dön tuşu