9 yaşındaki kızı 55 yaşındaki adama sattılar! Sosyal medya ateş püskürdü

Uzun yıllar boyunca kız çocuklarının erken yaşlarda evlendirilmesi Türkiye’nin en büyük problemlerinden biri oldu. Neyse ki Türkiye bu büyük sorunu büyük ölçüde tahlile kavuşturdu. Lakin bu kanayan yaranın sonuç bulamadığı pek çok ülke bulunuyor.

Bu ülkelerden birisi de Taliban idaresine geçen Afganistan. Şayet gündemi az çok yakından takip ediyorsanız, Afganistan’ın idaresinin Taliban’a geçtiğini aslında biliyorsunuzdur. Yıllardır iç savaşla çaba eden ülkede, fakirlik sınır safhaya ulaşmış durumda.

Bu da ailelerin fakirleşmesine ve para bulabilmek için çeşitli yollar aramasına neden oluyor. Birebir bu haberimizde olduğu üzere.

9 yaşındaki kızı 55 yaşındaki adama sattılar! Toplumsal medya ateş püskürdü

Afganistan’da bir aile maddi meseleler nedeniyle 9 yaşındaki kız çocuğunu 55 yaşındaki bir adama sattı. Olay doğal olarak sosyal medyadan büyük reaksiyon çekti.

Elbette bu olayın toplumsal medyada reaksiyon çekmesi birşeyi değiştirmeyecek. Klavye silahlı timi olayı bir müddet gündemde tutup sonra hiçbirşey olmamış üzere hayatına devam edecektir. Bu duruma müdahale edip, gerçek manada reaksiyon göstermesi gerekenler ise her zamanki üzere görmezden gelmeye devam edeceklerdir.

Bu geri kalmış ülkelerden gelen birinci çocuk gelin haberi değil. Muhtemelen son da olmayacak.

Dilerseniz bahis ile ilgili görüntüye buradan göz atabilirsiniz.

Başa dön tuşu