Facebook’un bir projesi daha çöp oldu! Son yakın gibi..

Sosyal ağ, bunu 2020’de Kanada’daki belli kullanıcılara sunmaya başladı ve onu insanların lokal topluluklarıyla etkileşime girebilecekleri özel bir alan olarak lanse etti. Geçen yıl testlerini genişletti ve Kanada ve ABD’deki çeşitli topluluklara erişim sağladı. Bir Meta eser yöneticisi tarafından yazılan ve toplumsal medya danışmanı Matt Navarra tarafından elde edilen bir gönderinin ekran imajına nazaran şirket, Mahalle testini 1 Ekim’de sonlandırıyor. Bu tarihten sonra özellik artık kullanılamayacak.

Yerel topluluklar etrafında dönen gruplar web sitesinde yeni değil, lakin Mahalleler alanları özel özelliklerle birlikte geliyordu. Yakındaki şahısların onlar hakkında çok fazla bilgi sahibi olmasını istemiyorlarsa, kullanıcıların herkese açık bilgilerini sınırlayabilecekleri farklı profiller oluşturmalarına imkan tanıyor. Kullanıcılar ayrıyeten Mahalleler sekmesi aracılığıyla mahallî halkla doldurulmuş belli etkinlikler için kümeler bulabilir.

Facebook’un bir projesi daha çöp oldu! Son yakın üzere..

Ürün müdürü, duyurularında Meta’nın Neighbourhoods’u neden kapattığından bahsetmedi. TechCrunch’a nazaran şirket, Nextdoor’un ne kadar tanınan olduğunu görünce projeye yatırım yaptığını söyledi. Fakat bildirildiğine nazaran, bu özel alan için yapılacak en uygun şeyin, insanların web sitesinin mevcut Kümeler özelliğini kullanarak kendi lokal topluluklarını oluşturmalarına müsaade vermek olduğuna karar verildi.

Bir diğer mümkün açıklama, Meta’nın maliyet düşürme uğraşlarının bir modülü olarak projeyi kapatıyor olması. Ayrıyeten kısa müddet evvel, Mark Zuckerberg’in “yakın tarihte gördüğü en berbat gerilemelerden biri” olarak isimlendirdiği şeyi atlatmasına yardımcı olacak bir hareketle bağımsız Facebook Gaming uygulamasını kapattığını duyurdu.

Başa dön tuşu