Airbus, Dünyanın İlk Hibrit Tetra 5G Ağını Test Ediyor

Airbus, Guangzhou Hükümeti’nin China Telecom’un 5G şebekesine bağlanan ortak telsiz ağı için 5G akıllı telefonlar ve terminaller ortasındaki testleri muvaffakiyetle tamamladı.

Tactilon Agnet uygulamasının kullanılmasıyla Guangzhou hükümetinin kurumlarındaki kullanıcılar, iki ağ ortasında birlikte çalışabilirlik tecrübesi yaşayacaklar. Ayrıca Tactilon Agnet, Tetra ağındaki kullanıcılara kişisel ve küme araması yapma, iletileşme servisi, görüntü ve bilgi paylaşımı, coğrafik pozisyonlandırma ve bas-konuş özellikleri dahil olmak üzere 5G kullananlar ortasında kesintisiz ses ve data servislerine müsaade verecek.

Airbus’ın Tactilon Agnet uygulaması, Guangzhou hükümeti tarafından kullanılmak üzere çeşitli aygıtlara kuruldu. Tactilon Agnet uygulaması, çift işletim sistemli inançlı telefonlara, akıllı telefonlara, uydu telefonlarına ve kameralara kuruldu. 

Guangzhou Hükümeti’nin Airbus tarafından uygulanan Tetra Network’ü, Asya-Pasifik bölgesindeki birinci hibrit ağ olacak. Tetra Network, bölgede bulunan üç 4G taşınabilir şebeke operatörü(China Telecom, China Mobile ve China Unicom) ile temaslı.

Guangzhou Hükümet Paylaşımlı Telsiz Ağı, dünyanın en büyük Tetra ağlarından biridir. Polis güçlerinden, itfaiye ve ambulans servislerine, lokal kamu kuruluşlarından acil durum müdahale ofislerine kadar birçok kurumdan 50.000’den fazla abone Tetra ağından faydalanıyor. Tetra Network, hava, yer ve yeraltı alanlarını kapsayan ve tüm kullanıcılar için yaygın ve kesintisiz irtibat sağlayan üç boyutlu bir kapsama alanına sahip durumda. 

Başa dön tuşu