Twitter reklam politikasını gözden geçirme kararı aldı

Twitter, son vakitlerde ekonomik olarak sorunlu günlerden geçiyor. Elon Musk tarafından atılan adımlara reaksiyon olarak birçok şirket Twitter ile olan reklam iştirakini sona erdirmiş ve bu da en kıymetli gelir kaynağı reklamlar olan tanınan toplumsal medya platformunu sıkıntı duruma sokmuştu. Tabi bir de kullanıcılar tarafından platformun protesto edilmesi ve toplu formlarda hesap kapatılma teşebbüsleri düşünüldüğünde, Twitter’ın kimi şeyleri tekrar düşünmek zorunda kalması son derece olağan.

Bu mevzulara ait bir açıklama yapan Twitter CEO’su Elon Musk, platformda yer alan reklamların hem boyutlarının çok büyük olduğunu hem de reklam sayısının fazla sayılabileceğini lisana getirdi. Tabi bu itirafın gerisinden da kelam konusu problemlerin çözüleceğine ait bir bilgi verildi. Pekala Elon Musk’ın aklında ne var?

Twitter reklam siyasetini gözden geçirme kararı aldı

Bu hususta iki farklı görüş olduğunu söyleyebiliriz. Bir kısım duyumcu Elon Musk’ın bu açıklamalarından platformda yer alan reklamların herkes için daha optimum düzeylere çekileceğini düşünürken, bir öbür küme ise aslında burada hedeflenen şeyin yeni bir abonelik sistemi olduğunu ve bu abonelik sistemine kayıtlı kullanıcıların artık Twitter’da hiçbir reklama maruz kalmadan gezinebileceğini lisana getirdi.

Tabi bu iki kümeden hangisinin haklı olduğunu vakit ve Elon Musk gösterecek. Bakalım bugüne kadar attığı adımlarla genelde reaksiyon çeken ünlü CEO, bu sefer nasıl bir yenilikle karşımıza çıkacak.

Başa dön tuşu