Amazon Türkiye’de ‘Kartsız Alışveriş’ Dönemi Başladı

60 milyar TL'ye ulaşan Türkiye’deki e-ticaret pazarına yeni bir soluk getiren Amazon, ülkemizdeki faaliyetlerine Eylül 2018’de başlamıştı. Geçtiğimiz günlerde başlattığı 'Amazon Lojistik' isimli yeni hizmeti ile Türk girişimcilere depolama, paketleme ve kargolama hizmeti sağlamaya başlayan ABD’li firma, bu defa de tüketicileri ilgilendiren bir hizmetle karşımıza çıktı.

E-ticaret devinin yeni hizmeti, kullanıcıların Amazon.com.tr üzerinden banka yahut kredi kartı olmadan alışveriş yapabilmelerine imkan tanıyor. Bundan sonra Amazon Türkiye müşterileri, mutabakatlı Teknosa, Carrefour ve BİM mağazalarından aldıkları armağan kartları ile Amazon hesaplarına bakiye yükleme yapabilecekler. 

Müşteriler, e-ticaret devinin Türkiye genelinde mutabakatlı olduğu bu mağazalardan satın alacakları 25 TL, 50 TL ya da 100 TL pahasındaki ikram kartlarını site üzerinden erişilebilen bakiye yükleme alanı sayesinde hesaplarına aktaracaklar. Böylelikle banka yahut kredi kartı kullanmak zorunda kalmadan, Amazon.com.tr üzerindeki milyonlarca esere tek bir tıkla çarçabuk sahip olabilecekler.

Amazon’da nasıl kartsız alışveriş yaparım?

Öncelikle Amazon Türkiye mutabakatlı olan üstteki mağazalardan birini ziyaret edin. Daha sonra kasadan 25 TL, 50 TL yahut 100 TL meblağında bir fiş / armağan kartı alın. Akabinde aldığınız fiş üzerindeki kodu, www.amazon.com.tr/kullan adresindeki uygun alana girin. Böylelikle yüklediğiniz bakiyeyi, Amazon.com.tr'deki milyonlarca eserden istediğinizi almak için kullanabilirsiniz.

Başa dön tuşu