Amouranth Twitch’ten Banlandı! – Webtekno

Ünlü Twitch yayıncısı Amouranth, bir kez daha platformdan banlandı. Bu, yayıncının şu ana kadar platformdan yediği onuncu yasak oldu.

Gerçek ismi Kaitlyn Siragusa olan Amouranth, Twitch’in en ünlü yayıncılarından biri. Öyle ki 2016’dan beri platformda yer alan yayıncı, 6,3 milyondan fazla takipçiye sahip. Amouranth, bunun dışında Kick’te de 221.700 takipçiye sahip.

Bugün ise ünlü yayıncı hakkında önemli, bir o kadar da şaşırtıcı (!) bir gelişme yaşandı. Amouranth, Twitch’ten uzun bir süre sonra bir kez daha banlandı. 29 yaşındaki yayıncı, daha önce de Twitch kurallarını ihlal ettiği gerekçesiyle 9 kez geçici yasak yemişti. Bu yasakla birlikte sayıyı 10’a tamamladı

Amouranth’ın neden ban yediği konusunda bir bilgi yok

Amouranth’ın hesabına girildiğinde, “Bu kanal, Twitch’in Topluluk ve İlkeleri veya Hizmet Koşullarının ihlali nedeniyle geçici olarak hizmet dışı” yazısı görülüyor. Bu da ünlü yayıncının geçici olarak banlandığını ortaya koyuyor.

Tam nedeni hakkında bir bilgi bulunmasa da müstehcenlik içeren şeyler nedeniyle bu kararın alınmış olma ihtimali var. Zira önceki yasakların büyük çoğunluğu bu sebepten çıkmıştı. Twitch kurallarında fiziksel zarar verme ve tehdit gibi şeylerin yasaklanabileceği söyleniyor.

Ünlü yayıncı; 2019’da 1, 2020’de 2, 2021’de 2, 2023’de 2, 2024’te ise 3 kez banlanmış oldu. Aynı yıl içinde 3 kez geçici yasaklamanın kalıcı yasaklamaya evrildiğini hatırlatalım. Tabii bu konuyu bir de Twitch’den dinlemek gerek. 

Twitch’te ‘En Çok Aboneye Sahip Yayıncı’ Rekoru Kırıldı: Ayda 1,5 Milyon Dolar…

Ünlü yayıncı, bir zamanlar 18+ yayın yapması için tehdit aldığını söyleyerek gündeme gelmişti. Yaptığı çarpıcı açıklamalarda, eşinin kendisini tehdit ettiğini söylemişti. Sonrasında ise güvende olduğunu açıklamıştı. Bunun ardından Twitch’in rakip platformu Kick’e geçtiğini duyurmuştu.

Başa dön tuşu