Türk Telekom’dan 10 GB’lik Özür İnternet Hediyesi

İstanbul'da dün yaşanan 5.8 büyüklüğündeki sarsıntı, vatandaşları ziyadesiyle korkuttu. Zelzeleden sonra yakınlarına ulaşmak isteyen vatandaşlar ise rastgele bir operatörü kullanamadılar. Bunun nedeni ise yaşanan yoğunluktan ötürü sınırların çökmesiydi. Öbür operatörler bir mühlet sonra düzeldi fakat Türk Telekom'da yaşanan aksaklık bir oldukça uzun sürdü.

Sabah saatlerinde açıklama yapan Türk Telekom yetkilileri, aksaklıkların giderildiğini ve rastgele bir sorunun kalmadığını açıkladı. Lakin vatandaşların Türk Telekom'a olan haklı tenkitleri de dinmek bilmedi. Hatta şu an bile kimi Türk Telekom kullanıcıları, sınırlarında kesinti olduğunu, sistemin tam olarak düzelmediğini tabir ediyorlar. Hal bu türlü olunca da Türk Telekom, abonelerine armağan verme kararı aldı. 

Türk Telekom tarafından yapılan açıklamalara nazaran, Türk Telekom aboneleri iki ay boyunca 5'er GB armağan internet kullanacaklar. Yani Türk Telekom kullanıcıları, toplamda 10 GB internet kazanmış olacaklar. Türk Telekom tarafından yapılan açıklamalarda yaşanan aksaklık nedeniyle özür de dilendi.

Türk Telekom tarafından yapılan açıklamanın tamamı ise şöyle

Türk Telekom Ailesi olarak, kesintisiz ve daha inançlı bağlantı için yaptığımız taşınabilir teknoloji yenileme çalışmaları sırasında meydana gelen zelzele, şebekemizde aksamalara neden olmuştur.

Mobil abonelerimize bir müddetliğine de olsa kesintisiz bağlantı sağlayamamanın derin ıstırabı içindeyiz. Yaşattığımız bu olumsuz tecrübeden dolayı samimiyetle özür diler, sabır ve anlayışları için müşterilerimize teşekkür ederiz.

Yaşanan bu olumsuzluğu bir nebze de olsa telafi edebilmek ismine, tüm taşınabilir abonelerimize 2 ay boyunca aylık 5 GB, toplam 10 GB taşınabilir internet tanımlanacaktır.

Tüm müşterilerimize daha düzgün hizmet verebilmek için bugüne kadar olduğu üzere bundan sonra da var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.

Başa dön tuşu