Twitch Araç Kullanırken Yayın Yapanların Hesaplarını Kapattı

Genellikle oyun odaklı kullanılan canlı yayın platformu Twitch, gerçek hayattan VLOG üslubunda yayınlar yapan birtakım yayıncıları da bünyesinde barındırıyor. “IRL streaming” olarak da isimlendirilen bu kategori, kimi durumlarda güzel olmayan sahnelere de mesken sahipliği yapabiliyor.

Araba kullanırken akıllı telefon kullanmak, birçok ülkede yasaklanmış durumda. Twitch de bu yasakları göz önünde bulundurarak araba kullanırken de yayın yapmayı sürdüren yayıncıların hesaplarını askıya almaya başladı. Bu halde günlük hayatından yayın yapan iki kardeş Bri ve Katie Teresi, bu yasağın birinci kurbanlarından oldu. Yayıncı kardeşler, Twitter hesaplarından yaptıkları açıklamayla Twitch kanallarının askıya alındığını duyurdu.

“Kanalımız, âlâ bir şoför olmadığımdan ötürü Twitch tarafından kapatıldı. Üzgünüm, bir daha araç kullanırken dikkatimi dağıtacak şeylerle ilgilenmeyeceğim. Bunun ne kadar aptalca bir hareket olduğunu anladım.”

Twitch tarafından otomobil kullandığı gerekçesiyle hesabı kapatılan tek yayıncı Bri ve Katie Teresi ikilisi değil. Polonyalı yayıncı “pajalockk” ve 400.000 takipçiye sahip “Mitch Jones” da tıpkı sebepten ötürü platformdan uzaklaştırıldı.

Benzer halde en tanınan Twitch yayıncılarından birinin hesabı da geçtiğimiz günlerde bir özel mülkte müsaadesiz yayın yaptığı gerekçesiyle 2 hafta askıya alınmıştı. IRL, yani gerçek hayat yayıncılarına artık makul kurallar uygulamaya başlayan Twitch, bundan sonra cezalar konusunda daha hassas davranacak.

Başa dön tuşu