Silinen WhatsApp mesajlarını geri getirme!

WhatsApp artık yalnızca sohbet etme platformu olmaktan çıkarak tıpkı vakitte birçok fotoğraf, görüntü, dokümanlarımızı depoladığımız bir depolama uygulaması haline geldi. Durum bu türlü olunca rastgele bir nedenle silinen sohbetlerinizi nasıl geri yükleyeceğiniz haberimizde.

WhatsApp sohbetlerinizi kimi nedenlerden ötürü kaybedebilirsiniz. Bu durum, bireyler, haritalar, evraklar vb. dahil olmak üzere sohbetlerde paylaşılan değerli bilgilerin ve kaydedilmemiş medyaların kaybolmasına neden olur.

Ancak neyse ki, Google Drive‘ınızda yahut aygıtınızda kayıtlı sohbet geçmişini kullanarak silinen WhatsApp sohbetlerini almanın bir yolu var.

Sohbet geçmişinizi geri yüklemek için şu adımları izleyin:

WhatsApp sohbetlerini Google Drive’dan geri yükleyin

Öncelikle, WhatsApp‘ın sohbet geçmişini Google Drive hesabınıza yedeklediğinden emin olun. Yeni bir aygıta geçiyorsanız, evvel Google hesabınıza giriş yapın. Sohbet geçmişinizi günlük, haftalık yahut aylık olarak yedeklemeyi seçebilirsiniz.

WhatsApp sohbet geçmişinizi geri yüklemek için WhatsApp’ı yükleyin ve telefon numaranızı doğrulayın. Oturum açma ve doğrulama süreci tamamlandıktan sonra, WhatsApp sizden sohbet geçmişinizi Google Drive‘dan geri yüklemenizi isteyecektir.

Bu süreci tamamlamak için ‘Geri Yükle’yi tıklayın. Bittiğinde, eski sohbetlerinizi bulmak için ‘İleri’ye dokunun.

Başa dön tuşu