Arabam.com Gibi En Popüler 6 İkinci El Araba Satış Sitesi

Her eser üzere otomobiller da pahasını vakit geçtikçe kaybeder. Lakin bu durum işlevselliklerini de kaybettiğini göstermez. Sıfır otomobil alınıp birinci sahibi tarafından kullanıldıktan sonra, diğerlerine satılır ve ikinci el hale gelir. Sıfırını aldığınız takdirde bir servete mal olabilecek araçları, böylelikle çok daha ucuza satın alabilirsiniz. Bununla birlikte çok daha klasikleşmiş Toros, Tosbağa, Kartal, Serçe üzere otomobilleri da yok değerine bulabilirsiniz.

Zamanında otomobil galerileri ve otomobil pazarlarında ikinci el olarak satılan araçlar, internetle birlikte buradan da satılmaya başlandı; yalnızca bu iş için özel siteler ortaya koydu. Sahibinden ve arabam com üzere en bilinenlere karşı, daha az bilinen ikinci el araç siteleri de bulunuyor. Gelin bunları bir arada inceleyelim. 

İkinci el otomobil alırken dikkat edilmesi gerekenler:

Ülkemizde sıfır otomobil fiyatları malumunuz. İkinci el otomobil almak bu yüzden çok daha mantıklı hale gelebiliyor. Hatta geçen sene çıkmış olan aracı, orjinal fiyatından önemli oranda düşüğe bulabiliyorsunuz. Peki, ikinci el otomobil alırken dikkat edilmesi gereken konular nelerdir?

  • Her araç kaza yapabilir. Kıymetli olan, ikinci el otomobilin nasıl bir kazaya karıştığını bilmektir. Bu yüzden araç servisindeki kayıtlara bakın; periyodik bakımların yapıldığından emin olun.
  • Aracın hangi kesimlerinin değiştiğini öğrenin.
  • Boyanan kısmı varsa, neden boyama geçirdiğini sorun.
  • Yüksek suratlara çıktığınızda araçtan ötürü bir kasvet yaşamamak için alt kadroların motorun sağlam olduğundan emin olun.
  • Hava yastığı açılmışsa, tekrar yenisinin takıldığını denetim ettirin.

Sahibinden ve otomobilim com gibisi ikinci el otomobil siteleri:

Sahibinden:

İkinci el otomobil denildiğinde akla gelen ilk sitelerden biri olan sahibinden, tüm ikinci el otomobil sitelerinde en çok ilana sahip olan olarak öne çıkıyor. Vasıta kategorisine baktığımızda 480 bin; araba kategorisine baktığımızda ise 290 bin otomobil ilanı görüyoruz. İkinci el otomobil fiyatları ortasında kıyası da tüm sitelerdeki üzere yapabiliyorsunuz.

arabam com:

“Trink sat” hizmetiyle otomobilinizi direkt siteye satıp paranızı alma imkanınızın olduğu otomobilim.com, sahibinden’den daha az araca sahip olsa da (160 bin) daha fazla hizmet sunuyor. Hangi aracı alacağınızı bilmiyorsanız size bir test çözdürerek öneriler sunan otomobilim com, giriş yaptığınız takdirde size gidebilecek uygun araçları da gösteriyor.

araba.com:

arabam.com ile neredeyse birebir ada sahip olan otomobil.com, sitede bulunan ikinci el araç sayısında 1000 küsür biraz sınıfta kalıyor. Bununla birlikte araba bedeli hesaplama, aylık araç kiralama, sigorta ve kasko yaptırma, hasar kaydı bakma üzere süreçleri buradan yapabiliyorsunuz. Yani yalnızca ikinci el hizmeti sunmuyor.

tasit.com:

Hazırladığı blog sayfasında en çok görüntülenen otomobilleri, otomobillerle ilgili çok bilinmeyen yahut gözden kaçan şeyleri yazan tasit.com; otomobil.com ile misal bir tecrübe sunuyor. Site, ikinci el otomobil fiyatlarına bakmanın yanı sıra yedek kesim bulabilmenizi, trafik sigortası ve kasko yaptırmanızı sağlıyor. otomobil.com üzere burada da ikinci el ilan sayısı 1000 küsür.

ikinciyeni.com:

Standart satış yerine açık artırma mantığına yönelen ikinciyeni.com, sistem üzerinden teklif vermenizi ve en yüksek teklifi verenin arabası almasını sağlıyor. Tıpkı vakitte ikinciyeni.com, satışa sunulan tüm arabaların ekspertiz raporunun hakikat olduğunu garanti ediyor. Sitede şu ana kadar 7 milyon teklif verilmişken 95 bin satın alma gerçekleşmiş.

DOD.com.tr:

Doğuş Otomotiv’in bir markası olan DOD, siteye konulan her aracı “101 Nokta Kontrolü” ismini verdiği aşikâr muayenelerden geçiriyor. Araç zaman, noter ve ruhsat süreçlerini ise satın alan kişi ismine gerçekleştirip daha pürüzsüz bir satın alma tecrübesi sunuyor. Sitedeki ikinci el otomobil sayısı ise 1000 küsür.

İkinci el otomobil almak, ya da arabayı ikinci el olarak satmak herkesin bir biçimde muhtaçlığı. Kolay bir alım-satım gerçekleştirmek için de yanlışsız yere ilan vermek ehemmiyet teşkil ediyor. Sayılara baktığımızda sahibinden.com ve otomobilim.com siteleri açık orta farkla daha fazla araca sahipler. Bu yüzden de daha fazla etkileşim alıyorlar. Daha fazla etkileşim ise aracınızı daha kolay satma imkanınızın olabileceği manasına geliyor.

Bununla birlikte sizin gereksiniminiz arabayı hemencecik satmak yahut süratlice otomobil almak olmayabilir. Bu sebeple açık artırma mantığını kullanan ikinciyeni.com’a; satın alma süreçlerinden sonra yasal süreçler için vaktiniz yoksa da DOD.com.tr’ye yönelebilirsiniz. Hangisine ilan vereyim diye düşünüyorsanız ise öncelikle sahibinden ve arabam.com olmak üzere hepsine birden vermenin bir ziyanı olmayacağı kanaatindeyiz 🙂

Başa dön tuşu