Best Buy, Galaxy Fold Satışlarını İptal Etti

Duyurulduğu andan itibaren ekran konusunda yeni bir çağa geçeceği düşünülen Samsung Galaxy Fold, yapılan testler sonrasında ekran sıkıntılarıyla karşılaşmıştı. Bunun üzerine satışları erteleyen Samsung’dan sonra yeni bir gelişme de Best Buy’dan geldi. Amerika Birleşik Devletleri merkezli site, forumlarında yaptıkları bir bildiriyle Galaxy Fold için yapılan bütün ön siparişleri iptal ettiklerini ve gelecek ön siparişleri durdurduklarını açıkladı. 

Açıklamanın bir kısmı: 

“Yeni dizaynlar ve teknolojik buluşlar birçok pürüzü beraberinde getirebilir. Bu engeller Samsung’un Galaxy Fold modelinin piyasaya çıkışını ertelemesine neden oldu ve Samsung yeni bir çıkış tarihi vermedi. Müşterilerimiz bizim için her vakit birinci sırada olduğundan dolayı Galaxy Fold için geçerli tüm ön siparişleri iptal etmeye karar verdik.” 

Bu, gelecekte Best Buy’dan Galaxy Fold’u satın alamayacağınız manasına gelmiyor fakat şimdilik ön sipariş vermek mümkün değil. Bunun yerine Best Buy, telefon tekrar kullanıma sunulduğunda müşterilere bilgi sağlamak için Galaxy Fold ürün sayfasına “Beni haberdar et” düğmesi ekledi. 

Başlangıçta 26 Nisan’da piyasaya sürülmesi planlanan Galaxy Fold, inceleme üniteleriyle ilgili meseleler yaşadıktan sonra süresiz ertelendi. Aygıtı aldıktan sonraki birkaç gün içinde gözden geçirenler, ekran arızalarından, beden ortasında sıkışıp kalmasına kadar değişen birtakım meseleler yaşamaya başladılar. Bu problemler, Samsung’un tüm aygıtları geri çağırmasına ve soruşturmanın tamamlanmasına kadar satışları ertelemesine sebep oldu. Samsung, şimdi yeni bir satış tarihi belirtmedi. 

Galaxy Fold’da yapılan iyileştirmelere ait raporlar yapıldı ve Samsung CEO’su Dj Koh, cihazın Mayıs ayının sonuna kadar sürülüp sürülmeyeceği sorulduğunda “Çok geç kalmayacağız” demişti. 

Başa dön tuşu