Bu seferki WhatsApp güncellemesi olmuş!

Dünyanın önde gelen iletileşme uygulaması Whatsapp, sohbet kısmına yeni bir güncelleme getirmek için hazırlanıyor. Whatsapp kullanıcıları, bu güncelleme ile çok kıymetli özelliklere kavuşacaklar.

Bu seferki WhatsApp güncellemesi olmuş!

Dünyada 2 milyardan fazla faal kullanıcıya sahip olan WhatsApp, platformun sohbet kısmında yeni bir güncelleme yapmak için hazırlanıyor. WhatsApp’ın bu sefer platforma entegre etmeye hazırlandığı yeni özellikler, sahiden dikkat çekeceğe benziyor.

WhatsApp, GIF‘leri yani animasyon formatında olan çıkartmaları da destekleyecek. 2019 yılında hayatımıza giren ve yalnızca fotoğraf formatında olan çıkartmalar bu özellik ile tıklamanıza gerek kalmadan hareket edebilecek. 

Beta sürümünde görülen bu özelliğin önümüzdeki günlerde hem iOS hem da Android sürümüne gelmesi bekleniyor.

Sosyal medya devi Facebook‘un bünyesinde bulunan ve dijital dünyanın en çok kullanılan iletileşme uygulaması pozisyonunda olan WhatsApp‘a önümüzdeki devirde gelecek olan öbür özelliklerden bahsedecek olursak;

Çoklu aygıt devri; bu özellik ile adından da anlaşılacağı üzere WhatsApp iki farklı aygıttan birebir anda kullanılabilecek. Bu özellik en büyük rakibi Telegram’da uzun vakittir yer alıyor.

Yok olan iletiler; bu özellik ile Snapchat’te olduğu üzere okunan bildiriler kullanıcı tarafından ayarlanan zamanlamaya nazaran yok olabilecek.

Süresi dolan bildiriler; bu özellik kapsamında kullanıcılar gönderdikleri bildirilerin otomatik olarak silinmesi komutunu verebilecek. Bu anlamda 1 gün 1 hafta 1 ay üzere opsiyonlar ortasında bir seçim yapma imkanı sunulacak.

Mesaj arama özelliği; mesaj arama özelliğini geliştirecek. Örneğin; kullanıcılar, vakit aralığına nazaran bildiri arama süreci yapabilecek.

Yatırımcıları güçlü eden pay senedi

Başa dön tuşu