Cami pozu ile ortalığı karıştırmıştı! Eda Taşpınar hakkında soruşturma!

Sosyal medya hesabını etkin bir biçimde kullanan Eda Taşpınar, geçtiğimiz günde büyük reaksiyon çeken bir paylaşımda bulunmuştu. Mescitte poz verip kamera karşısına geçen Eda Taşpınar, çektiği fotoğrafını “Mutlu yıllar sevgililerim” notuyla yayınlamıştı.

Bu paylaşımı nedeniyle Eda Taşpınar, toplumsal medyada büyük reaksiyon çekmişti. Daha sonra ise İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Taşpınar hakkında, ‘halkı kin ve düşmanlığa tahrik’ hatasından re’sen soruşturma başlattı.

Tepkilerin akabinde paylaşımını kaldırmıştı

Tasarımcı Eda Taşpınar, İstanbul’da bulunan Sultanahmet Cezaevi Camii/Hayyatin-i Hassa Camii’nde çektiği ve toplumsal medya hesabında yayınladığı fotoğraf ile reaksiyon görmüştü. Fotoğrafını “Mutlu yıllar sevgililerim” notuyla yayınlamıştı.

Gelen yansılardan sonra ise Taşpınar, toplumsal medya hesabında paylaştığı fotoğrafı kaldırmıştı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Eda Taşpınar’ın cami içerisinde çekilmiş paylaşımına ait re’sen soruşturma başlattı.

Konu hakkında yapılan açıklamada, “İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığımız tarafından toplumsal medya ve internet haber sitelerinde Eda Taşpınar’ın cami içerisinde çekilmiş fotoğraflarının paylaşımına ait yapılan haberler nedeniyle TCK 216. husus kapsamında resen soruşturma başlatılmıştır.” denildi.

Bu paylaşımı nedeniyle büyük reaksiyon çeken Eda Taşpınar, husus hakkında şimdi bir açıklama yapmadı.

Başa dön tuşu