Facebook’tan Komik Görsel Oluşturma Uygulaması: Whale

Geçtiğimiz hafta bünyesindeki tüm servislerle entegre bir biçimde çalışacak olan dijital ödeme servisini tanıtan Facebook, bu defa hayli eğlenceli bir uygulama ile karşımıza çıktı. Kaliforniya merkezli toplumsal medya devi, kullanıcıların kendi meme’lerini yani komik görsellerini oluşturabilmelerine imkan tanıyan ‘Whale’ ismindeki yeni uygulamasını yayınladı. 

iOS platformu için geliştirilen uygulamayı şu an için yalnızca Kanada’daki kullanıcılar indirebiliyor. Whale ile telefonunuzdaki fotoğrafları ve stok görselleri kullanarak, üzerlerine metin, efekt ve çıkartma uygulayabiliyorsunuz. Facebook'un Yeni Eser Deneyleri (NPE) grubu tarafından geliştirilen uygulama, büsbütün fiyatsız. 

Birbirinden eğlenceli görseller oluşturmanız için çok çeşitli düzenleme araçlarını kullanmanıza imkan tanıyan Whale, dört bir yanımızın “komikli gönderi” olduğu toplumsal medya çağında kullanıcıların içindeki yaratıcılığı alevlendirmeyi amaçlıyor. Facebook’un yeni uygulaması ile gerçek vakitli bir fotoğraf çekebilir, galerinizden bir imaj seçebilir yahut stok görsellerin olduğu uygulama içi kütüphaneye göz atabilirsiniz. 

Daha sonra başınızdaki mizahı görselleştirmek için yaratıcı metinler, emojiler, filtreler ve tanınan efektler kullanabilirsiniz. Ayrıyeten oluşturduğunuz eğlenceli görselleri, kendi toplumsal medya hesaplarınızda da süratli bir halde paylaşabilirsiniz. 

Whale, pek çok kullanıcının güzeline gidecek özellikte bir uygulama olmasına karşın, sadece Kanada ile sonlu kalacak bir test uygulaması da olabilir. Ya da test süreci tamamlandıktan sonra daha geniş bir kitleye sunulabilir. Yeni uygulamasını bugün prestijiyle Kanada’daki App Store’da yayınlayan Facebook, kullanıcıların geri dönüşlerine nazaran hareket etmeyi planlıyor.

Başa dön tuşu