Chrome’da Hata Bulanlara Verilen Ödül Bütçesi Artırıldı

Google, Chrome Güvenlik Açığı Ödül programı dahilinde Chrome’da rastgele bir yanılgı bulan araştırmacılara verdiği para mükafatı bütçesinde artışa gitti. Artık araştırmacılar, 5.000 dolar yerine 15.000 dolar ödül kazanabilecekler.

Genel olarak bir araştırmacının kazanabileceği azamî ödül, 15.000 dolardan 30.000 dolara çıkartılmış oldu. Google’ın “yüksek kaliteli rapor” olarak nitelendirdiği raporlara verilecek olan mükafatı kazanması ise sıkıntı olacağa benziyor.

Toplamda Google, 2010’da bu programı literatüre soktuğundan beri 8.500 kusur bulunduğunu ve araştırmacılara 5 milyon dolar ödül verdiğini açıkladı. Google ayrıyeten Google Play Güvenlik Mükafatı programındaki yanlışları bulanlara verdiği mükafatı de 5.000 dolardan 20.000 dolara çıkarmıştı.

Buradan anlayacağımız kadarıyla Google, son devirdeki güvenlik açıkları skandallarından başının yanmasını istemiyor ve tüketicileriyle bir ortada çalışmak için gayret sarf ediyor. Lakin Webtekno uyarmadı demeyin, bu sistemlerde yanılgı bulmak pek de kolay sayılmaz.

Başa dön tuşu