Twitter kafayı Elon Musk’a taktı! Bu da mı suç?

Gerek teknoloji gerekse de iş dünyasının son vakitlerde pür dikkat izlediği bir süreçti Elon Musk’ın Twitter’ı satın alma süreci. Birinci etapta şirketin %9,2’sini satın alan daha sonra ise kalanına talip olan dünyanın en varlıklı insanı Elon Musk, yaklaşık 44 milyar dolar karşılığında muahedeyi sağlamış fakat sonrasında Twitter’da yer alan bot hesapların kendisine söylenenden çok daha fazla olduğu niyetiyle muahedeyi tek taraflı olarak feshetmişti.

Bununla birlikte Twitter, Elon Musk’ın bu türlü bir şeye tek başına karar veremeyeceğini ve yükümlülüklerini yerine getirmesi gerektiğini söyleyerek ünlü milyardere karşı dava açtı. Fakat dava belgesindeki şikayetlerden biri olarak bugün ortaya çıkan bir suçlama, Twitter’ın bu işi ne kadar ciddiye aldığının da göstergesi niteliğinde.

Twitter kafayı Elon Musk’a taktı! Bu da mı kabahat?

Geçtiğimiz haftalarda yani şimdi bu sürecin ortalarında, Twitter CEO’su platformdaki bot hesapların sayısının hesaplanma formülüne ait bir grup açıklamalar yapmış, Elon Musk ise bu gönderiye sadece “kaka” emojisiyle karşılık vermişti.

İşte Twitter idaresi, bu emojinin ünlü şirketin CEO’suna yapılmış bir hakaret olduğunu belirterek dava evrakına bu emojili tweet’i de koydu. Bu durumun ortaya çıkmasının üzerine bir tweet daha atan Elon Musk, bu sefer kelam konusu emojinin “saçmalık” manasına geldiğini söyledi. Bakalım mahkeme bu mevzuda hangi tarafı haklı bulacak?

Başa dön tuşu