Türkiye genelinde internet kesintisi! Neler oluyor?

Önce WhatsApp, sonra Instagram derken Türkiye genelinde internet sorunu da baş gösterdi. Hali hazırda pek çok bölgede internete erişimde sorun yaşanıyor. Yani şu anda toplumsal medya kanallarının haricinde pek çok siteye de erişim sağlanamıyor.

Facebook durum ile ilgili bir açıklama yaptı ve sorunun kendilerinden kaynaklandığını, durumu düzeltmek için ellerinden geleni yaptıklarını belirtti. Ancak internet erişimi problemi tarafında ne olduğunu kimse bilmiyor.

Bazı sitelere erişim sağlanırken, kimileri yanılgı veriyor. Birkaç denemeden sonra açmak istediğiniz siteyi açabiliyorsunuz. Kimi siteler ise tekraren denemenize karşın açılmıyor.

Türkiye genelinde internet kesintisi! Neler oluyor?

Saat 19:00 üzere internette bir külfet meydana geldi. Birinci olarak bu ıstırabın Facebook, Instagram, WhatsApp üzere toplumsal medya platformlarıyla ilgili olduğu düşünüldü. Ama sonrasında olaylar büsbütün farklı bir boyuta ulaştı.

Hala internet genelindeki zahmet giderilebilmiş değil. Bu külfetin operatör dahilinde olup olmadığını da bilmiyoruz. Örneğin ben konutumda Türk Telekom telefonumda ise Vodafone kullanıyorum. Şu anda hem mobil, hem de konut internetinde sorun mevcut.

Bazı siteler hiç açılmazken kimi siteler tekraren denemeden sonra açılıyor. Pekala siz hangi internet sağlayıcısını kullanıyorsunuz? Kullandığınız sağlayıcıyla ilgili bir sorun yaşıyor musunuz? Ya da bulunduğunu bölgede rastgele bir kahır var mı? Bizlerle yorum olarak paylaşabilirsiniz.

Başa dön tuşu