Daha Hızlı ve Güvenli Olan Opera 64 Yayınlandı

Opera, piyasada yer alan çok sayıda tarayıcının ortasından sıyrılarak bugünlere kadar geldi ve dünyanın en çok kullanılan tarayıcıları içerisinde yer alıyor. Opera’nın bu pozisyona gelmesindeyse tarayıcının yerleşik olarak sunduğu 'reklam engelleyici' ve 'VPN' özellikleri büyük bir yer tutuyor. Hal bu türlü olunca geliştiriciler de tarayıcılarını daima geliştirmeye devam ediyor.

Bu doğrultuda Opera’nın en yeni sürümü 'Opera 64', kullanıcıların epey beğeneceği yeni özellikleriyle birlikte yayınlandı. Yeni sürüm, kullanıcıların internet kapalılığını ve güvenliğini bir üst noktaya taşırken sayfa açılma suratını da önemli bir oranda artırıyor. Opera 64, Opera’nın açıklamalarına göre bir sayfanın açılma suratını eskiye oranla %23 oranında artırmış durumda.

Opera 64, saklılığı ve suratı artırıyor:

Kullanıcılar, yeni çıkan Opera 64 ile yeni eklenen 'takip engelleme' özelliği sayesinde gezindikleri sayfalarda daha az iz bırakıyor. Bu bilhassa birlikte rastgele biri web’de dolaşırken, takip engelleme sayesinde analitik komut belgeleri, izleme pikselleri ve öbür bilgi toplama tekniklerini devre dışı bırakıyor, böylece ilgi gösterdiğiniz öğelerin web'deki reklamlarını daha az görüyorsunuz.

Bu özellik, üstte bahsettiğimiz şeyleri yapmak içinse EasyPrivacy Takip Muhafaza Listesini kullanıyor ve aslında tarayıcıda yerleşik olan reklam engelleyiciyle birlikte kullanıldığında, sayfa açılma suratını %23'e kadar arttırıyor. Tüm bunların üzerine bir de yerleşik olan Opera VPN eklendiğinde ise tarayıcıyı kullanan kullanıcıların güvenliğinin güzelce arttığını söyleyebiliriz.

Ek olarak Opera, 'Snapshot' aracını da geliştirdiğini belirtiyor. Gelişen Snapshot sayesinde Opera kullanıcıları; bir web sayfasının tamamını PDF olarak kaydedebiliyor, ekran imajları yahut belli kısımları kaydedebiliyor.

Opera 64, şu an Windows, macOS ve Linux işletim sistemleri için indirilebilir durumda. Ayrıyeten tarayıcının taşınabilir sürümlerinin bulunduğunu da belirtelim. Son olarak Opera tarayıcıyı bilgisayarınıza kurmak içinse bu bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Başa dön tuşu