Opera, Yeni Güncellemesiyle Birçok Özelliğe Kavuşuyor

Opera; Windows, Mac, Linux ve Android için tasarladığı Chromium tabanlı internet tarayıcısına Opera 62 adında yeni bir güncelleme getirdi. Güncellemeyle gelen birçok yeni özellik var. Birinci olarak Opera’nın geliştirme kadrosu, Opera 60’ta getirilen Reborn 3 arayüzünü geliştirmeye devam ediyor. Ayrıca güncelleme, internet tarayıcısının Windows’un kendi karanlık temasıyla uyumlu çalışmasını sağlıyor. Ek olarak daha evvelden tarayıcıda bulunan Süratli Erişim ve tarayıcı geçmişi özellikleri “Görev Tamamlayıcı” isminde yeni bir özellikte birleştirildi.

Opera 62’nin en yeni özelliği, tarayıcının Windows’un karanlık teması ile uyumlu olması. Opera’nın şurası olduğu bilgisayarda karanlık mod aktifse tarayıcı da otomatik olarak karanlık moda geçiyor. Ayrıyeten karanlık modun kapsadığı alanlar da genişletildi. Bu yeni güncellemeyle karanlık mod; yetkilendirme kutucuklarını, içerik menülerini ve kitap ayracı düzenleyicisini de kapsıyor. Ayrıyeten işaretleme kutuları, fare işaretçisi üzerine getirildiğinde kırmızı oluyor.

Yeni güncellemeyle artık Opera’nın Kolay Suram menüsüne ana araç çubuğundan ulaşmak mümkün. Bu menü, daha büyük ekranları olan kullanıcıların daha büyük Süratli Erişim sekmelerini görüntülemelerini sağlıyor.

Opera 62, yeni bir özellik olan “Görev Tamamlayıcı”yı da tanıtıyor. Bu özellik sayesinde tarayıcı, girilen sayfalara bakarak onları Süratli Erişim menüsüne ekliyor. Böylece yarım kalmış işlere geri dönmek kolaylaştırılmış oluyor lakin bu özellik, hâlâ deneysel. Yani bu özelliğin şu anki kullanım alanları sonlu. 

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu