Dünyanın en sıra dışı 12 evi!

Çoğu konut bir fikir etrafında inşa edilir: rahat ve inançlı olmalılar, ana fonksiyonları sakinlerine barınak sağlamaktır.

Ama kimi beşerler için eski “dört duvar ve başınızın üstünde bir çatı” olayı biraz fazla sıkıcı görünüyordu. Bunu akılda tutarak, birinin şimdiye kadar konutu olarak isimlendirdiği en sıra dışı konutlardan kimilerinin bir listesini hazırladık.

Bu meskenleri sayfamızı aşağı kaydırarak inceleyebilirsiniz. Özellikle de 1. sırada yer alan mesken, tam bir sanat eseri!

İşte dünyanın en sıra dışı 12 evi!

12. Nautilus House

Meksikalı mimar Javier Senosiain tarafından tasarlanan ve Mexico City’nin eteklerinde yer alan Nautilus Konutu, doğal, organik formlardan ilham alan binaların yaratılması olan Biyo-Mimarlığın kusursuz bir örneğidir.

11. Tardigrade House

Berkeley, California’da mimar Sam Tsui tarafından inşa edilen Tsui Meskeni, yaratıcısı tarafından dünyanın en inançlı meskenlerinden biri olarak lanse edilirken, birebir vakitte kâfi güç ve etraf dostudur. Birebir vakitte, Uzaya gidip gelen seyahatlerden sağ çıktığı bilinen, ünlü, sağlam küçük bir yaratıktan esinlenilen Tardigrade Meskeni olarak da isimlendiriliyor.

10. Haines Shoe House

İlk olarak 1948’de bir ayakkabı satıcısı tarafından bir reklam biçimi olarak inşa edilmiştir. Pennsylvania, Bellam’daki Haines Ayakkabı Meskeni sıradan bir ticari değildir ve bu listedeki yerini büsbütün hak ettiğini söyleyebiliriz. Birinci sahibin bir mimara bir çizme gösterdiği ve ona “bana bu türlü bir mesken inşa et” dediği bildirildi.

Başa dön tuşu