Elon Musk şakanın dozunu kaçırdı! Bu kadar da olmaz

Elon Musk, dünyanın en varlıklı insanı olmasının yanı sıra, bir epey de tanınan bir isim. Bugüne kadar iş dünyası pek çok milyarder gördü lakin hiç birisi Elon Musk kadar toplumsal medyayı etkin kullanan biri değildi. Zati Musk’ın Twitter’ı satın alma atılımı bile başlı başına bu durumun bir delili niteliğinde. Bununla birlikte ünlü milyarderin bu tarafını bazen ziyadesiyle abarttığı da bir gerçek.

Son olarak dün siyasi içerikli bir tweet attıktan sonra bir anda husustan büsbütün bağımsız bir formda: “Ayrıca Manchester United’ı satın alıyorum, rica ederim.” diye bir paylaşımda bulunan Elon Musk, bir anda Twitter gündemine oturdu. Çok kısa bir müddet içerisinde yüz binlerce beğeni ve on binlerce retweet alan ünlü milyarder, bir takipçisinin “Gerçekten mi” sorusu üzerine “Hayır” biçiminde karşılık verince bu tweetin de Elon Musk’ın trollemelerinden biri olduğu ortaya çıktı.

Elon Musk resmen M. United taraftarı ile dalga geçti

Tweetlerinin devamında bir latife yapmak istediğini ve bu nedenle kelam konusu tweeti paylaştığını belirten Elon Musk, lakin şayet bir spor kulübü satın alacak olsaydı bununun Manchester United olacağını da kelamlarına ekledi.

Peki Elon Musk istese Manchester United’ı hakikaten satın alabilir mi? Tabi ki alabilir. Elon Musk şu an 250 milyar doların üzerinde bir servete sahip, dünyaca ünlü kulübün kıymet ise yaklaşık 5 milyar dolar civarında. Yani ileride bir gün bu latifenin gerçeğe dönüştüğünü görmek kimseyi şaşırtmayacaktır.

Herşey bir kenara Musk 4 saat sonra bunun bir latife olduğunu belirtti. Bu durum bilhassa United taraftarları tarafından ağır bir halde eleştirildi.

Başa dön tuşu