Twitter o özelliğini geri getirme kararı aldı

Vox Media, NPR ve daha fazlasından uygun bilinen başlıkları içeren podcast’ler, haber, müzik ve spor üzere temalar altında kategorize edilecek ve emsal Alanların yanında yer alacak. Twitter şu anda iOS ve Andriod uygulamalarında hudutlu bir global İngilizce konuşan kullanıcı kümesiyle bu özelliği test ediyor, daha geniş bir sürüm ve daha fazla özellik yolda.

Bu yılın başlarında, zımnî dedektif Jane Manchun Wong, Twitter’ın bir “Podcast’ler” sekmesi üzerinde çalıştığını keşfetti. Bunun yerine, Twitter, podcast’ler ve canlı ses için hepsi bir ortada bir amaç olarak tüm ses içeriğini Spaces altında toplamak istiyor üzere görünüyor. Ayrıyeten, Alanlar sekmesi mevcut Alanlar, gelecek Alanlar için başka kategoriler ve podcast’leri ve Alanları emsal temalar altında gruplandıracak bir “İstasyonlar” sekmesine sahip ve bu, seçildiğinde otomatik olarak oynatılacak.

Twitter o özelliğini geri getirme kararı aldı

Bu, belli bir podcast yahut kısım arayanlar için en içgüdüsel yahut kullanıcı dostu tasarım üzere görünmüyorsa, haklısınız. Bunun yerine Twitter, özelliği Pandora şeklinde bir tıp küratörlü radyo tecrübesi olarak çalışacak biçimde uyarlamış görünüyor. Kullanıcılar, her ses seçimini “beğenme” yahut “beğenmeme” ile derecelendirebilir, bu da Twitter’ın bir istasyonu özel ilgi alanlarınıza nazaran daha fazla uyarlamasına imkan tanır. Bu, Spaces altında görüntülediğiniz içerikle hudutlu değil. Şirketin blogunda belirttiği üzere Twitter’da nizamlı olarak Vox Media içeriğiyle etkileşime giriyorsanız, muhtemelen onların podcast’lerinin Spaces sekmenizde göründüğünü göreceksiniz.

Başa dön tuşu