Elon Musk, Twitter’ı satın almak için yeniden harekete mi geçiyor?

Elon Musk ile Twitter ortasındaki alım-satım meçhullüğü tüm süratiyle devam ediyor. Dünyanın en varlıklı insanı olan Musk’ın ünlü toplumsal medya platformunun paylarının %9,2’sini yaklaşık 3 milyar dolar karşılığı satın almasıyla başlayan süreç, daha sonra portalın tamamı için 45 milyar dolar ödeme konusunda muahedesiyle sona ermişti yani aslında herkes sona erdiğini düşünüyordu.

Ancak ilerleyen günlerde Elon Musk’ın platformdaki bot hesap sayısının Twitter’ın açıkladığından fazla olduğunu düşünmeye başlamasıyla birlikte bir anda rüzgar bilakis döndü. Bu husus nedeniyle sık sık karşı karşıya gelen Elon Musk ile Twitter idaresi sorunu bir türlü her iki tarafı da şad edecek halde çözemeyince, ünlü milyarder satın alım sürecini noktaladığını ve Twitter’ı satın almaktan vazgeçtiğini açıkladı.

Elon Musk, Twitter’ı satın almak için tekrar harekete mi geçiyor?

Bununla birlikte Twitter idaresi Elon Musk’ın bu türlü bir atak yapamayacağı gerekçesiyle süreci davaya taşıdı ve artık gözler Ekim ayında görülecek davaya çevrildi. İşte bu davadan Elon Musk’ın Twitter’ı satın almak zorunda olduğuna yönelik bir karar çıkabilir. Ünlü milyarderse, daha şimdiden bu karara hazırlanıyor ve elindeki Tesla paylarının bir kısmını hazır pay senedi fiyatları da artmışken elden çıkarıyor.

Yapılan açıklamaya nazaran 3 gün içerisinde toplam 6,9 milyar dolar kıymetinde Tesla payı satan Elon Musk, bu satışın Twitter için fon oluşturmak ismine olduğunu söyledi. Ünlü milyarder açıklamalarının devamında ise, davayı kazanırsa sattığı Tesla paylarını geri almayı düşünebileceğini de kelamlarına ekledi.

Başa dön tuşu