Elon Musk’tan Yeni İfşa: Pfizer, Aşı Karşıtlarını Susturmuş

44 milyar dolar karşılığında Twitter’ı satın aldıktan sonra dilediği üzere at koşturan Elon Musk, son periyotlarda Twitter’daki ifşalarla gündemde. Geçmişte birkaç defa Twitter idaresinin kirli çamaşırlarını ortaya döken Musk, artık bunlara bir yenisini daha ekledi. Bu defa de COVID-19 salgını ile ilgili dikkat cazibeli dokümanlar ortaya saçıldı.

Aslında yaşanan son gelişme bir birinci değil. Elon Musk, daha geçtiğimiz hafta COVID-19 ile ilgili paylaşımları ifşa etmiş, ABD hükümetinin olaya nasıl dahil olduğunu gözler önüne sermişti. Bugün gelen ifşalar ise daha çok mRNA tabanlı COVID-19 aşısını geliştiren Pfizer ile ilgili. Şirket, bilhassa de çocukların aşı olması konusunda ısrarcı davranmış gibi görünüyor.

Pfizer yöneticisi, Beyaz Saray ve Twitter idaresi birlikte hareket etti!

Alex Berenson arafından paylaşılan ifşaya nazaran Pfizer idaresinden Scott Gottlieb, Beyaz Saray ve Twitter birlikte hareket etti. Bunun nedeni, COVID-19 aşıları ile ilgili ters paylaşımları bastırmak ve insanları tek bir doğruya yönlendirmekti. Lakin garip bir durum vardı. Brett Giroir isimli bir hekimin “doğal bağışıklık” kazanmanın aşıdan daha yararlı olacağını söylemesi bile rahatsız edici bulunmuştu. Todd O’Boyle isimli bir üst seviye Twitter yöneticisine ulaşan Scott Gottlieb, paylaşımın viral hale gelmemesini sağlamıştı.

Çocuklara tesirinin düşük olduğuna ait paylaşımlara bile ambargo uygulandı

Scott Gottlieb yalnızca Twitter’daki paylaşımlara odaklanmış üzere görünüyor. Çünkü ifşaya baktığımızda, bu kere de Justin Hart isimli bir müellifin, hastalığın çocukları daha az etkilediğine ilişkin paylaşımlar için harekete geçildiğini görüyoruz. Bunun zamanlaması da manidar. Kelam konusu paylaşımlar yapıldığında, Pfizer’ın çocuklar için mRNA tabanlı COVID-19 aşısı için onay sürecinde olduğu belirtiliyor. Tüm bunların sonucunda ise Pfizer, 70 milyar dolar üzere devasa bir para kazandı…

Elon Musk: Kimi komplo teorileri doğru!

Alex Berenson’un paylaşımlarını alıntılayan Elon Musk, “Bazı komplo teorileri doğrudur!” halinde bir açıklama yaptı. Fakat bu paylaşımı daha sonra sildi. Elon Musk’ın neden bu türlü bir şey yaptığı bilinmiyor.

Elon Musk’ın birinci Twitter ifşası: ABD’deki seçim sonuçlarını etkileyecek kadar baskı yapılmıştı:

Bir öbür ifşaatta ise ABD hükümetinin Twitter idaresini nasıl baskı altına aldığı anlatılıyordu:

Bir başkasındaysa uygulanan sansür gözler önüne serilmişti:

Başa dön tuşu