TikTok’taki Tekneden Atlama Akımı, 4 Ölüme Neden Oldu

TikTok’ta başlayan yeni bir meydan okuma akımı, daha şimdiden en az 4 kişinin hayatını kaybetmesine neden oldu. Can kayıplarının artmasından endişelenirken, TikTok’un harekete geçmesi bekleniyor.

Popüler sosyal medya platformlarından TikTok, yıllardır tartışmalı meydan okumalara ev sahipliği yapıyor. Şimdiyse bunlara bir yenisi daha eklendi. Kullanıcılar, bu kez de yüksek hızlarla giden teknelerden atlamaya başladılar. Hatta sadece bu sosyal medya meydan okuması nedeniyle daha şimdiden 4 kişinin öldüğü bildirildi. İnsanların sosyal medyada ünlü olmak uğruna hayatlarını nasıl hiçe saydıklarını anlamak çok zor.

Küçük sürat teknelerini bilirsiniz. Arka kısmında çoğu zaman tek motora sahip olan bu araçlar, deniz keyfinin olmazsa olmazları arasındadır. İşte TikTok’ta “boat jumping challenge” (tekneden atlama meydan okuması) etiketiyle yapılan paylaşımlar, deniz keyfinin nasıl insanların hayatlarına mal olabileceğini gözler önüne seriyor. Bu meydan okumanın kim veya kimler tarafından ortaya çıkarıldığı, insanların buna neden dahil olduklarını kimse bilmiyor.

İşte TikTok’ta yayılmaya başlayan o akım:

Başa dön tuşu