WhatsApp grup sohbetlerine özel yeniliğini duyurdu!

WhatsApp, küme aramalarını daha kapsamlı hale getirmek için bir avuç özellik eklediğini duyurdu. Şirket geçtiğimiz yıl yaşanan saklılık ve güvenlik sorunlarından ötürü bir çok meseleyle karşılaşmıştı, lakin bu periyotta küme sohbetlerine yönelik çalışmalarını artırdı.

WhatsApp küme sohbetlerine özel yeniliğini duyurdu!

WhatsApp’ın küme sohbetlerine yönelik sunduğu özelliği, Android Central tarafından tespit edilen bir tweet’le birlikte ortaya çıktı. Şirket, hafta itibariyle, küme çağrılarınızdaki muhakkak bireyleri hem sessize alabileceğinizi hem de ileti gönderebileceğinizi duyurdu. Birinci özellik küme sohbetlerinde gereksiz bildirim bombardımanında olma sorununun önüne geçebilir. Şirket ayrıyeten, biri bir küme görüşmesine katıldığında sizi bilgilendirecek bir afiş ekledi.

WhatsApp son periyotlarda bir dizi yeni özellik tanıttı. Küme arama fonksiyonunun yanı sıra, bu hafta, insanlara profil fotoğrafları ve Son Görülme durumları üzerinde daha detaylı denetimler sağlayan yeni zımnilik geçişlerinin eklendiğini de gördük. Uygulama son periyotlarda farklı özellikler eklemeye devam ediyor. En tanınan iletileşme kümesi olan WhatsApp ayrıyeten nihayet Android kullanıcılarının sohbet geçmişlerini yeni bir iPhone’a taşımasını da kolaylaştırdı.

Uzun müddettir sohbet taşıma epey sorunlu bir durumdu denebilir. Şirket bu sorunu aşmak için sohbet taşıma olayını çok daha kolay bir hale getirdi. Zımnilik ve güvenlik sorunları sebebiyle kullanıcı kaybeden platform artık kaybını telafi etmiş durumda desek yanlış olmaz.

Başa dön tuşu