En çok takipçiye sahip Türk YouTube kanalları

Bundan 10 yıl evvel birisi bize ileride herkes kendi kanalını kurup yönetebilecek, üstelik bunun için de hiçbir fiyat ödemeyecek dese güler geçerdik. Lakin internetin yaygınlaşması ve sosyal medyanın hayatımıza girmesiyle hayaller gerçek oldu.

Bugün YouTube sayesinde dileyen herkes kendi kanalını açarak, dilediği görüntüleri milyonlarla paylaşabiliyor. Üstelik bu işten hatırı sayılır paralar kazananlar da mevcut.

Günümüzde YouTube üzerinden yayın yaparak bu işten geçimini sağlayanlar YouTuber olarak nitelendiriliyor. İşin değişik yanı ise çekilen görüntülerin çok izlenmesi için altında mantık aramaya gerek olmaması. Keza bu gözler “örümcek korktun mu?” diyerek milyonlar izlenen insanları da gördü. Hasebiyle YouTube üzerinden milyonlara ulaşmanız biraz da baht problemi diyebiliriz. Elbette burada değerli olan şeyin sabır olduğunu da unutmamak gerekiyor. İzleyici kitlenizi genişletmeniz biraz vakit alabilir. Lakin eninde sonunda sizin de geniş bir izleyici kitleniz olacaktır. Münasebetiyle yaptığınız birinci görüntü tutmadı diye çabucak pes etmemeniz gerekiyor. Şayet YouTube kanalınızı önemser ve sistemli aralıklarla içerik yüklerseniz ileride siz de bu listede yer alabilirsiniz.

Peki gelelim asıl mevzumuza. En çok takipçiye sahip Türk YouTube kanalları hangileri? Umarız bu mevzuda sizin de az çok iddianız vardır. Ama ortada büsbütün çocuklara hitap eden sürpriz kanallar da yok değil. Dilerseniz artık lafı daha fazla uzatmadan sizleri en çok takipçiye sahip Türk YouTube kanalları listemiz ile başbaşa bırakalım.

İşte en çok takipçiye sahip Türk kanalları!

Netd Müzik

Abone Sayısı: 16.2 milyon
Video Sayısı: 11.942 video

Enes Batur

Abone Sayısı: 12 milyon
Video Sayısı: 1.835

Orkun Işıtmak

Abone Sayısı: 7.02
Video Sayısı: 1.285

Başa dön tuşu