En İyi Torrent Siteleri – 2019

İnternet tarihinin en tesirli buluşlarından birisi olan torrent, içerikleri daha ulaşılabilir bir hale getirdi. Her ne kadar korsan yahut yasa dışı belge transferi için kullanılsa da büyük bilgilerin transferinde değerli bir rol oynamaya devam ediyor. 

Bugün, Alexa sıralamalarına nazaran en yeterli torrent sitelerini derliyoruz. Yıl boyunca güncellenecek listede, ilerleyen tarihlerde de devrin en âlâ torrent sitelerin görebilirsiniz. Lafı daha çok uzatmadan gelin başlayalım. 

Torrent ile ilgili kıymetli ihtarlar:

 • Güvenliğinizi önemseyin, torrent evrakları farklı kaynaklardan data çektiği için makûs amaçlı yazılımları kolaylıkla bilgisayarınıza bulaştırabilir.
 • Korsan içeriklerin büyük bir kısmı tehlikelidir. Korsanlar, belgelerin içerisine bilgi çalmak, bulut üzerinden kripto para madenciliği yapmak için belge yükleyebilirler. Fidye virüsleri kolay kolay bilgisayarınıza sızabilir.
 • Klon sitelere dikkat edin. Tanınan torrent sitelerinin klonlanmış versiyonları bulunuyor ve hedefleri hiç de saf değil. Girdiğimiz torrent sitelerinin özgün ve asıl kaynaklar olduklarından emin olun.
 • Torrent ile belge transferi yaparken VPN kullanmanızı tavsiye ederiz.

9. Torrents.io:

Bir torrent arama motoru olan Torrents.me, başka sitelerin listelediği arama sonuçlarına da tek bir ekrandan ulaşma talihi sunuyor. Bu aramalar, farklı kategoriler halinde karşınıza sonuç listesi olarak çıkıyor. Böylelikle aradığınız torrent belgesine daha süratli ulaşabiliyorsunuz. 

 • Alexa sıralaması: 4.936

8. Zooqle:

BitTorrent ekosisteminden faydalanan en yeni sitelerden olan Zooqle, kısa müddette epeyce tanınır hale geldi. Genel olarak sinemalara ve dizilere odaklanan arşivlere sahip. Ayrıyeten arayüz konusunda, pek çok sitenin başaramadığı sadelik çizgisi var. Süratli yükselişiyle farklı kategorilerde de içeriklere erişim imkanı sunmaya başladı. Listeleme üslubu, rakiplerinden hayli farklı ve yenilikçi görünüyor.

 • Alexa sıralaması: 1,764

7. EZTV:

EZTV aslında hayli tematik bir torrent sitesi. Yüklü olarak TV dizileri ve programlarının yer aldığı bir arşive sahip. Epey pak ve hafif bir dizaynına sahip olması, gelecek torrentlere ait evvelce bir geri sayım listesi sunması heyecan verici. Geçmişe yönelik torrentleri ayrıntılı olarak aramak için takvim bile sunuyor. 

 • Alexa sıralaması: 1.276

6. Limetorrents:

Geçtiğimiz yıl da en uygun torrent sitelerine girmeyi başaran Limetorrents, rakipleriyle çabucak hemen birebir kategorilere sahip. Bu kadar ön plana çıkmasını sağlayan şey ise sıhhatsiz torrentlere listelerinde yer vermemesi. Ayrıyeten kullanıcılar da kendi torrent evraklarını yükleyebiliyor, başka kullanıcılarla mesajlaşabiliyor, birbirlerine geri bildirimlerde bulunabiliyorlar.

Bu ortada sitenin eski Limewire isimli bilgisayar programıyla bir ilgisi yok 🙂

 • Alexa sıralaması: 967

5. Torrent2.eu

Eğer torrent sitesi yerine sağlam ve çok kaynaklı bir torrent arama motoru arıyorsanız, Torrent2.eu’ya bir göz atın deriz. Eski periyotlarda de torrent kullananların yakından tanıdığı, benzeri bir mantığa sahip Torrentz sitesinin çağdaş kopyası diyebiliriz. 90’dan fazla torrent sitesinde arama yapan servis epey kullanışlı.

Listedeki bir evvelki arama motoru olan Torrents.me’den dah tanınan. 

 • Alexa sıralaması: 525

4. Rarbg.to:

Kullanıcılarını reklamlarla bezdirmesine karşın meczuplar üzere kullanılan Rarbg.to, listelediği torrentleri olabildiğince aktüel tutmaya itina gösteriyor. Öteki siteler üzere süratli erişilebilir kategoriler bulunuyor. Hatta kim izliyor bilmiyoruz lakin sinema fragmanları için bile bir kategori mevcut. Yalnızca kalitel torrenteleri listeliyor olması, haber ve aktüel içerikler sunması da gayreti. 

 • Alexa sıralaması: 346

3. The Pirate Bay:

Tüm vakitlerin tahminen den bilinen torrent sitesi olan The Pirate Bay, ne kadar yaptırıma maruz kalırsa kalsın yaşamaya devam ediyor. Bilhassa geçmişe yönelik arşivlere ait hâlâ sağlam biçimde çalışan torrentlere bu site üzerinden ulaşmak mümkün. Yıllardır değişmeyen kullanıcı dostu arayüzüyle, günümüz standartlarına nazaran hayli süratli çalışıyor. 

Uyarı: The Pirate Bay’e giriş yaptığınızda bilgisayarınız, platforma takviye sağlanması ismine XMR cinsinde kripto para madenciliği için kullanılmaya başlar. Şayet bunun yapılmasını istemiyorsanız, adBlocker üzere eklentiler kullanabilirsiniz.

 • Alexa sıralaması: 289

2. 1337x.to:

Diğer sitelerden farklı olarak günün, haftanın, ayın ve yılın en tanınan torrentlerini ana sayfasında listeleyen bir site. Ayrıyeten her kategori için en düzgün 100 torrente kolay kolay ulaşabiliyorsunuz. Ayrıyeten kullanışlı akıcı bir tasarımı var. 

 • Alexa sıralaması: 246

1. YTS.am: 

Eski ismiyle YTS.ag, baskılardan ötürü alan ismini değiştirmek zorunda kaldı. Yeni sitede ise daha kolay ve kullanışlı bir arayüz buluyor. Arama motoru, sonuçlara ait anlaşılır açıklamalarla birlikte epey süratli halde sonuca ulaşmanızı sağlıyor. Torrentler hakkında yorum yapabiliyor, şayet aradığınızı bulamadıysanız site yöneticilerine istek gönderebiliyorsunuz. 

 • Alexa sıralaması: 185

Başa dön tuşu