Facebook’un yeni tasarlanan ana sayfa akışı çok dikkat çekecek

Sosyal medya denildiğinde akla gelen birinci isim olan Facebook, her ne kadar Z neslinde kâfi karşılığı bulamasa da, hala dünyanın en çok etkin kullanıcıya sahip platformu pozisyonunda. İşte bir taraftan elindeki kullanıcıları tutabilmek öbür taraftan ise Z nesline daha fazla hitap edebilmek isteyen ünlü isim, yeni bir güncellemeyi müjdeledi.

Bizzat Mark Zuckerberg tarafından duyurulan yeni özellik, Facebook’u taşınabilir aygıtlardan kullananların tecrübelerini büsbütün değiştirecek. Buna nazaran hala test evresinde olan özellik genel kullanıma sunulduğunda, kullanıcılar gönderileri filtreleme yeteneğine kavuşacaklar. Yani artık ana sayfada görülen içerikleri tarihe nazaran, sevdiğiniz paylaşımcılara nazaran yahut öteki parametrelere nazaran sıralayabilecekler.

Facebook’un yeni tasarlanan ana sayfa akışı çok dikkat çekecek

Benzer özelliğin Instagram’a da geleceğini müjdeleyen Zuckerberg, bu özellikler sayesinde artık kullanıcıların ana ekranlarını istedikleri üzere özelleştirebileceklerini ve yalnızca kendi ilgilerini çeken kişi yahut sayfaların gönderilerini görebileceklerini söyledi.

Yapılan son araştırmalara nazaran Facebook’un dünya genelinde hala 2,5 milyar civarı etkin kullanıcısı bulunuyor. Önderi 2,4 milyar kullanıcısıyla YouTube izlerken üçüncü sırayı 1,7 milyar kullanıcıyla WhatsApp, dördüncü sırayı 1,4 milyar kullanıcıyla Messenger ve beşinci sırayı ise 1,3 milyar kullanıcıyla WeChat alıyor.

Instagram ve Twitter’ın 6 ve 7. Sıralarda yer aldığı listede gözleriniz Twitter’ı arıyorsa bunun için birinci 10’un dışına bakmalısınız. Yapılan araştırmalara nazaran Twitter’ın 430 milyon civarı bir kullanıcı sayısı mevcut ve bu sayı onu fakat birinci 15 içerisine sokabiliyor.

Başa dön tuşu