Filmci Dayı Film Sitesi Geliyor

Hollywood menşeili olarak ifade edilen sinema türlerinden bir tanesi de Grindhouse olarak ifade edilmektedir. Ancak bu filmler sadece ülke genelinde rağbet görmekte olup, bazı zamanlarda da ünlü yönetmenlerin sanat amacı güderek bu tarz filmler filmci dayi  çektikleri de görülebilmektedir. Sin City ve Alita Savaş Meleği gibi filmlerin yönetmeni olan Robert Rodriguez’in de Planet Terror adlı Grindhouse filmi bulunmaktadır. Bu filmi de filmci dayi içerisinde izlemek söz konusu olabilmektedir. Bu filmlerin düşük bütçe ve tanınmayan film oyuncularını içerebilecek biçimde çekilmesinden dolayı da kalitesiz olarak ifade edilmektedir. Aynı zamanda da görsellikten uzak ve zaman zaman absürt hale gelebilen yapımlar olarak da tabir edilebilmektedir. Bu yüzden Amerika genelinde ikinci sınıf film olarak da tanımlanabilmektedir.

İkinci Sınıf Filmler filmci dayi’da

İkinci sınıf filmler olarak tabir edilen yapımlara eskisi kadar çok rastlanamamaktadır. Bunun temel nedeni ise filmci dayi  sektörünün giderek daha da büyük bir hal alması ve sinema salonlarında ikinci sınıf filmlere yer verilmemesi olarak ifade edilmektedir. film izle konusunda önceki dönemlerde de pek fazla talep görmeyen bu yapımların izleyici kitlesinin de yok denilecek kadar az olduğu günümüzde görülen bir durum olabilmektedir. Bundan dolayı da rafa kalkmış ve yeni örnekleriyle karşı karşıya kalma ihtimali de söz konusu olmamıştır. Eski versiyonları halen daha bazı kesimler tarafından izlenebilmektedir.

yerli filmler filmci dayi da izlenir

Grindhouse sineması, absürt yazıların yanı sıra aşırı kanlı ya da komedi unsurlarını içerebilecek bir biçimde meydana getirilmekteydi. Bundan dolayı bir nevi yerli film izle  arasında da sayılabilmekteydi. Komedi konusunda da başarılı mizahtan uzak olan bu yapımların, her evrede olduğu gibi güldürü noktasında da çıtanın altında olduğu da söylenebilmektedir.

Başa dön tuşu