Game of Thrones’un Devam Dizilerinden Biri Daha İptal Edildi

Televizyon tarihinin en başarılı serilerinden biri olan ve her kısmıyla izleyicilere ekranlara kilitleyen Game of Thrones, sekiz dönemlik görkemli macerasına son noktayı koydu. David Benioff ve Dan Weis tarafından yazılıp yönetilen final kısmı, tüm vakitlerin en çok izlenen Game of Thrones kısmı olsa da, alel aceleye getirilen kimi olaylar nedeniyle tenkit oklarının amacı olmuştu. Hatta birtakım dizi hayranları, final kısmının yine çekilmesi için imza kampanyaları dahi başlatmıştı.

Game of Thrones evreninden kolay kolay vazgeçmek istemeyen HBO, efsane serinin muharriri George R.R Martin ile beş pilot proje üzerinde çalışıyordu. Bunlardan biri, geçtiğimiz nisan ayında iptal edilmişti. Ve artık, bir devam dizisinin daha fişi çekilmiş üzere duruyor. Gelen haberlere nazaran Game of Thrones’tan 8 bin yıl evvelki vakti anlatacak olan Age of Heroes spin-off’u beklenmeyen bir kararla iptal edildi. 

Naomi Watss ve Josh Whitehouse’un olduğu dizi, hayata geçmeye en yakın proje olarak gösteriliyordu. Jane Goldman tarafından yazılan Age of Heroes’un pilot kısmını beğenmeyen HBO, post-prodüksiyon sürecinin planlanandan uzun ve kıymetli olmasının da tesiriyle devam dizisini iptal etme kararı aldı.

HBO, bunun yerine orjinal diziden yaklaşık 300 yıl evvel geçen ve Targaryen Hanedanı’nın yükselişine ve düşüşüne odaklanan House of the Dragon isimli diziyi hayata geçirecek. George R.R Martin'in romanı Fire & Blood'a dayanacak olan serinin direktör koltuğunda yepyeni dizinin altı kısmını yöneten Miguel Sapochnik oturacak. 

HBO’nun yaklaşmakta olan dijital yayın platformu HBO Max’te yayınlanacak olan House of the Dragon için şimdi resmi bir çıkış tarihi açıklanmadı; fakat projeye dair ayrıntıların yakın vakitte gün yüzüne çıkacağını iddia ediyoruz. 

Başa dön tuşu