Google, Arama Sonuçları Sayfasında Tasarım Değişikliği Yaptı

Google, taşınabilir aygıtlardaki Arama barında çeşitli düzenlemeler yaptı. Teknoloji devi, yaptığı düzenlemeleri de bugün yayımlamaya başladı. Yeni düzenlemeyle birlikte taşınabilir cihazlarınızdan arama yaptığınızda bir web sitesinin ismini ve her arama kartının üstünde bir logo göreceksiniz.

Google’ın size gösterecek yararlı bir reklamı varsa göze çarpan bir reklam etiketi ve sitenin adresiyle birlikte çıkacak. Yeni tasarım ayrıyeten sonuçlar sayfasından sinema bileti almanıza ya da bir podcast’i oynatmanıza da müsaade verecek.

Şirket, bu güncellemelerle birlikte bilginin nereden geldiğini belirlemenin daha kolay hale gelmesini hedefliyor. Google yayımladığı blog yazısında “Görsellerin ve görüntülerin çoğalmasından, artırıl gerçeklikle görüntüleyebileceğiniz 3B objelerin kullanılabilirliğine kadar yıllar boyunca web üzerindeki bilginin ölçüsü ve formatı değişime uğradı” dedi.

Güncellemeler taşınabilir aygıtlara geldi fakat bu değişiklikler masaüstüne de taşınabilir. Ayrıyeten bu güncelleme, Google’ın bu ayın başlarında düzenlediği I/O geliştirici konferansında bahsettiği daha büyük değişikliklerin de yolunu yapabilir.

Başa dön tuşu