Opera GX’in Kullanacağı Bant Genişliği Belirlenebilecek

Opera, geçtiğimiz aylarda oyuncular için düzenlenmiş internet tarayıcısı olan Opera GX’i yayınlamıştı. Opera GX, özelleştirilebilir araçlar ve Twicth entegrasyonu içeriyor. Daha da kıymetlisi oyuncular, Opera GX’in kullandığı işlemci ve RAM ölçüsünü sınırlayabiliyor. Bu halde tarayıcı, bilgisayarı yormadan geride çalışabiliyor.

Opera GX’e gelen son güncelleme ile birlikte oyuncular tarayıcının kullanacağı işlemci ve RAM ölçüsünün yanında bant genişliğini de belirleyebilecek. Kullanıcılar, bant genişliğini KB/s ya da MB/s cinsinden belirleyebilecekler ve tarayıcı da belirlenen ölçüde bant genişliğini kullanacak. Yapılan güncelleme ile birlikte artık tarayıcının kullanacağı internet suratı ölçüsü belirlenmiş olacak ve oyunlar interneti daha verimli kullanabilecek. 

Opera, bant genişliğini sınırlayan bu özelliğin hangi durumlarda kullanılabileceğini de yayınladı.

  • Ağınız yavaş olduğunda, bant genişliğinizi en az kıymete ayarlayabilirsiniz.
  • Dosya indirirken, sürat kaybetmeden oyun oynayabilirsiniz.
  • Tarayıcı haricinde bilgisayarınızda yüksek ölçüde bant genişliği kullanmak isterseniz.
  • Oyun oynarken tıpkı anda Twicth’ten bir yayını takip edebilir ya da Netflix’ten bir dizi ya da sinema izlerken tarayıcının bant genişliğini belirleyebilirsiniz. 

Opera GX’in ağ sınırlayıcısını kullanmak isterseniz özelliği GX’in denetim panelinde bulabilirsiniz. GX’in kullanabileceği bant genişliğini belirlemek için mevcut seçeneklerden birini seçebilirsiniz.

Başa dön tuşu