Google, Arama Sonuçlarını Geliştirdi

Google, birkaç ay evvel arama yaptığınız bahis hakkındaki bilgilerde daha fazla sekme sunan yeni bir orta yüz test etmeye başlamıştı. Bu yenilikler sonunda kullanıcılara sunulmaya başladı.

Arama sonuçları kalın, renkli sekme başlıkları ve farklı fontlar yerine artık yeni pastel başlık formatına sahip ve sekme çizgileri ise daha dar ancak daha kalın bir dizayna sahip. Ayrıyeten Takip Et butonu da sol taraftan sağ tarafa alındı. Kelamı uzatmadan yapılan değişikliklere geçelim:

(Baştaki imajlar eski, öbür iki imaj ise yeni versiyonu gösteriyor.)

Hava Durumu

Hava durumunu arattığınızda evvelden karşınıza hareketsiz bir fona sahip bilgi kartı çıkıyordu. Artık ise havanın durumuna nazaran animasyonlara sahip olan ve daha sade bir bilgi kartı çıkıyor.

Spor

Ligler ve grupların arama sonuçlarında pek bir farklılık yok fakat makul bir oyuncuyu arattığınız vakit artık oyuncunun istatistiklerini makul bir sekmede bulabileceksiniz.

Kurgusal Karakterler

Filmlerde yahut dizilerde yer almış kurgusal karakterleri arattığınızda artık onların kimler tarafından canlandırıldığına dair bilgi veren bir sekme bulunacak. Ayrıyeten bu karakterlerin şahsî özellikleri, yaşadıkları yerler, doğum tarihleri yahut kaç çocuğa sahip oldukları üzere ince ayrıntılar da artık arama sonuçlarında belirecek.

Yazarlar

Yazarları Google’da arattığınızda artık onların yapıtlarını görebileceğiniz bir sekme bulunacak. Muharririne nazaran değişecek halde, müelliflerin yazdığı kelamları yahut şiirleri de artık bir sekme halinde görebileceksiniz.

Yemek

Google’da bir meyveyi, sebzeyi yahut hayvansal gıdayı arattığınızda artık karşınıza arattığınız yiyecek ile alakalı tarifler çıkacak. Bu sayede bu yiyecek ile neler yapabileceğinize daha kolay karar verebileceksiniz.

Müzik

Yeni orta yüz ile birlikte artık müzik kümelerini arattığınızda, küme üyelerini gösteren bir sekme ile karşılaşacaksınız. Bu sayede kümede kimin nasıl göründüğünü daha uygun anlayabileceksiniz.

Buna ek olarak müzik kelamları de başka bir sekme olarak gelecek. Şarkıyı arattığınızda müziğin kelamları aşağıda hâlâ belirecek lakin kelamlar için farklı bir sekme de olacak.

Google, bu değişiklikler ile birlikte kullanıcılara daha kolay bir kullanım sunmayı planlıyor ve görünüşe nazaran başarılı olmuş üzere. Google uygulamanızı güncelleyerek bu özelliklere göz atabilirsiniz.

Başa dön tuşu