Spotify Şarkıları YouTube Music’e Nasıl Aktarılır?

Hizmet vermeye başladıktan 14 ay sonra Türkiye’de resmen erişime açılan YouTube Premium, hayli avantajlı seçenekler içeriyor. Birinci 3 ayı büsbütün fiyatsız olan , YouTube Music'i de kullanıcılara sunuyor. Music servisi, Direkt YouTube görüntüleri entegre olduğu için Spotify’dan çok daha geniş bir arşive sahip. 

Eğer Spotify’dan YouTube Music’e geçiş yapmak istiyor, bu geçiş sırasında çalma listelerinizi kaybetmek istemiyorsanız sizin için kolay bir rehber hazırladık.

Spotify çalma listeleri YouTube Music’e nasıl aktarılır?

Bu transfer süreci için aslında çok sayıda fiyatlı hizmet veren uygulama ya da tarayıcı servisi var. Lakin fiyatsız ve stabil olarak çalışan, tüm listenizi ufak tefek eksikler haricinde YouTube Music’e aktaran hizmet sayısı çok az.

Bu ortada, fiyatlı transfer servisleri bile listenizin %100’ünü aktarma garantisi vermiyorlar. Çünkü YouTube Music, YouTube altyapısından faydalandığı için birden fazla içeriğin farklı üreticiler tarafından yüklenen versiyonu kelam konusu. Birebir nedenle YouTube aktardığınız listedeki müziklerin tamamı yanlışsız kaynaktan, resmi kanallardan gelmeyebilir, bilginiz olsun.

  • Öncelikle YouTube Premium hakkında bilgi almak ve 3 aylık fiyatsız deneme sürecine başlamak için buraya tıklayın,
  • YouTube Premium üyeliğinizi başlattıktan sonra Spotify üyeliğinizi çabucak iptal etmeyin,
  • İşlemi gerçekleştirmek için PlayListBuddy isimli servisi kullanacağız, siteye ulaşmak için tıklayın,

  • Login to Spotify seçeneğine tıklayın, Spotify hesabınızla temas kurun.
  • Soldaki dikey menüde Spotify hesabınızla takip ettiğiniz tüm çalma listelerini göreceksiniz.

  • Dilediğiniz çalma listesinin üzerine tıklayıp içerdiği tüm müzikleri sağ tarafta görebilirsiniz.
  • Şimdi de sağ üst köşede yer alan Sign in YouTube seçeneğine tıklayın,

Sağ üst köşeye yeni butonlar eklenecek, Convert Playlist seçeneğine tıklayarak çalma listesindeki tüm müzikleri, birebir çalma listesi ismiyle birlikte YouTube Music uygulamasına aktarabilirsiniz.

Listenizdeki müzik sayısının çokluğuna nazaran YouTube listesinin oluşturulma mühleti uzayabilir. Sağ alt köşedeki View on YouTube butonuna tıkladıktan sonra listeyi YouTube üzerinde açabilir, YouTube ya da YouTube Music uygulamaları üzerinden listeyi görüntüleyebilir, indirebilirsiniz.

Başa dön tuşu