Google, Yemek Sipariş Servisini Tanıttı

Google, direkt Google Arama, Haritalar ya da Asistan üzerinden yemek sipariş etmeyi mümkün kılacak bir sistem üzerindeki çalışmalarını tamamladı. Öte yandan, Googleönemli yemek servis firmalarıyla partnerlik kuracak. Sipariş verme sistemi ise Google araçlarına dahil olacak ve ödemeyi Google Hisse üzerinden yapmak mümkün olacak.

Yakın vakitte Google servisine dahil olan restoranlar için yapılacak olan aramalarda ya da bu restoranlar haritalar üzere servislerde görüntülendiğinde “Çevrimiçi sipariş ver” seçeneği bulunacak.

Bu özellik sesli asistan için de kullanılabilecek. “Hey Google, bilmemnerestorandan yemek sipariş ver.” dediğinizde, Asistan sizin için yemek sipariş edecek. Hatta bu özelliği kullanarak, nizamlı sipariş ettiğiniz yemekleri ‘her zamankinden’ özelliğiyle sipariş edebiliyorsunuz, tekrar menüden seçmenize gerek kalmıyor.  (Tabii özelliğin ismi bu değil,özelliklerin isimleri şimdi muhakkak değil.)

Servisin nasıl işleyeceği, hangi ülkelerde etkin olarak kullanılabileceği şimdi belirli değil. Öte yandan Google, büyük servisleri sistemine entegre etmeye çalışıyor. Gereğince büyük ve kolay kullanılan bir servis girişi yapması durumunda Google, piyasadaki başka aktörleri kendisiyle çalışmaya yönlendirebilir.

ABD’li teknoloji devinin birinci basamak partnerleri ortasında büyük sipariş platformları ve yemek servisleri yer alıyor. Muhtemelen de ülkemizdeki büyük yemek servislerini bu hizmete dahil edecekler. Projenin ne kadar başarılı olacağını daima birlikte göreceğiz.

Başa dön tuşu