Google’dan, Wimbledon Tenis Turnuvası İçin Sürpriz Yumurta

Google, tanınan olan bahislerde arama motoruna sürpriz yumurtalar eklemeye bayılıyor. Şirket, en son birkaç ay önce Avengers: Endgame ile ilgili bir sürpriz yumurta oluşturmuş, arama motoruna “Thanos” yazmanız halinde arama sonuçlarının yarısını silebilen bir sürpriz yumurta eklemişti.

1 Temmuz'da başlayan ve 14 Temmuz'da sona erecek olan 2019 Wimbledon Tenis Turnuvası tüm heyecanıyla sürüyor. Alışkanlıklarından ödün vermek istemeyen Google da bu tanınan mevzuyla ilgili yeni bir sürpriz yumurta hazırladı. Hazırlanan sürpriz yumurta, arama motoru üzerinden tenis oynanmasına imkan veriyor.

Bu tenis oyununu oynamak için, Google'da “Wimbledon” yahut “#wimbledon” sözlerini aratmak gerekiyor. Karşınıza çıkan skor tablosunun kategoriler kısmını sağa hakikat kaydırdığınızda bir 'tenis topu' ile karşılaşıyorsunuz. Bu topa dokunduğunuzda ise karşınıza kolay lakin eğlenceli bir tenis oyunu çıkıyor. Wimbledon skor tablosu sırf Google'ı İngilizce kullanan şahısların karşısına çıkıyor. Dolayısı ile oyunu 'herkes' oynayamıyor. Şayet oyunu denemek isterseniz arama ayarlarından lisanı 'İngilizce' olarak belirleyip üstte belirtilen adımları gerçekleştirebilirsiniz.

Hem masaüstü versiyon hem de akıllı telefonlar için geçerli olan bu sürpriz yumurtayı oynamak ise ziyadesiyle kolay. Yalnızca klavyenizde bulunan istikamet tuşlarını kullanarak ya da akıllı telefonlarda dokunarak bu tenis oyununu oynamak mümkün. Üstelik rakibinizin gönderdiği topa vurmak için rastgele bir tuşa basılması ya da dokulması da gerekmiyor.

İşte Google'ın tenis oyununa nasıl erişebileceğinizi gösteren görüntü:

Başa dön tuşu