WhatsApp ve Instagram’ın neden çöktüğü ortaya çıktı

Bugün saat 19:00 sularında Facebook başta olmak üzere Instagram ve WhatsApp’ta büyük bir sorun meydana gelmişti. Hala bu sorun çözülebilmiş değil. Hali hazırda Facebook, Instagram ve WhatsApp’a erişim sağlanamıyor. Bunun yanında internet tabanlı birtakım kopmalar yaşandığı da belirtiliyor.

Peki WhatsApp ve Instagram’ın çökmesine neden olan olaylar zinciri nasıl başladı? Çabucak kıyamet senaryolarını hazırlayalım. Şu anda internette dolaşan pek çok sav mevcut.

ABD’nin saygın haber kanalları, Facebook çalışanlarının binaya alınmadığını belirtiyor. Bu durum pek çok soru işaretini de beraberinde getiriyor.

WhatsApp ve Instagram’ın neden çöktüğü ortaya çıktı

Bir başka büyük tez ise Facebook’un 1.5 milyar kullanıcısının bütün bilgilerini çaldırması. Hatta bu kullanıcıların bilgileri birtakım sitelerde çoktan satışa çıkmış durumda. 1 milyon kullanıcı verisi için 5 bin dolarlık bir etiket belirlenmiş.

Yayınlanan satıştaki örnek hesaplar çok da fake üzere durmuyor. Yani bu türlü bir durumun gerçek olma durumu var.

Tabi ki kelam konusu Zuckerberg olduğu vakit insanın aklına çeşitli sorular da gelmiyor değil. Malum kendisinin sicili bir epey kabarık. Tüm bilgilerin çalınması, çalışanların Facebook binasına alınmaması bir çok teoriyi de beraberinde getiriyor.

Peki sizin bu husus hakkındaki görüşleriniz neler? Hakikaten Facebook tüm kullanıcılarının datalarını çaldırmış olabilir mi? Şayet bu gerçekse Facebook ne üzere yaptırımlarla karşı karşıya kalır. Yorum sizin.

Başa dön tuşu