Instagram beklenen özelliği sundu

Instagram beklenen özelliğini bugün duyurdu. Twitter kullanan kullanıcılara özel olan bu yenilik uygulama kullanıcılarının tecrübesini olumlu tarafta artıracak. Yeni gelen özellik sayesinde kullanıcılar Twitter’da paylaştıkları linkler artık ön izlemesi ile görünecek.

Instagram bu ortalar platformuna farklı özellikler eklemeye devam ediyor. Platform son olarak geçtiğimiz günlerde kıssalara “Sen de ekle” özelliğini sundu. Bu özellik sayesinde kullanıcılar paylaşılan bir öyküye kendi öykülerini ekleyerek bir döngü oluşturabilecek.

Instagram beklenen özelliği sundu

Bugün ise Instagram, resmi Twitter hesabından bir açıklama yaptı. Buna nazaran Twitter kullanan Instagram kullanıcıları için yeni bir özellik geliyor. Instagram kullanıcıları artık gönderilerini Twitter’dan bağlantı olarak paylaştığında bir ekleme daha olacak. Kontağa ek olarak bir de gönderinin ön izlemesi görülecek. Bu özellik daha evvelden yalnızca profil temaslarında mevcuttu.

Instagram geçtiğimiz devirlerde IGTV’yi de kaldırdı. Yeni tanıtılan “Sen de Ekle” özelliği ise gerçek düzgün çalışmıyor. Yeni eklenen özellik hakkında ise kullanıcılar çok geç kalınan bir özellik olduğunu düşündüklerini söylüyor. Özellik aslında devrimsel derecede fark yaratmayacak lakin platformun kullanıcıları ufak da olsa ayrıntılara ehemmiyet verilmesi gerektiğini söylüyorlar. Uygulamanın kullanıcılarına nazaran Instagram son periyotlarda platformundaki sorunlara çok fazla değer göstermiyor. Şirket biraz zedelenmiş olan prestijini düzeltmek için farklı özellikler sunmaya odaklanmış diyebiliriz.

Başa dön tuşu