Instagram Hikayeleri için yeni özelliğini sundu!

En tanınan fotoğraf ve görüntü paylaşım uygulamaları ortasında yer alan Instagram, yeni özellikler sunmaya devam ediyor. Şirket artık öykülerine beklenen özelliği herkese açık olarak sunduğunu duyurdu.

Daha evvel “Sen de Ekle” ismi verilen bir özelliğin testlerine başlanmıştı. Birinci olarak Japonya ve Endonezya’da test edilen bu özellik, artık herkese açık olarak kullanıma sunuldu.

Instagram Kıssaları için yeni özelliğini sundu!

“Sen de Ekle” özelliği, öykü sekmesinde yer alan çıkartmalar ortasında karşımıza çıkıyor. Bu çıkartma özelliği ile birlikte kullanıcılar, bir istemi yahut muhakkak bir mevzuyu izleyerek başka kullanıcıların öykülerine kendi öyküleri ile cevap verebilecek. Bu formda bir kıssa zinciri oluşabilecek. Örneğin kıssa paylaşan bir kullanıcıya kendi kıssasıyla cevap vermek isterseniz “Sen de Ekle” çıkartmasını kullanabileceksiniz.

Bu özellik haliyle kullanıcıların birbirleriyle olan etkileşimini daha fazla artıracak. Toplumsal medya platformları farklı özelliklerle öne çıkma yarışı halinde desek yanlış olmaz. İçerik oluşturucuları kendilerine çekebilmek için farklı özellikler sunan platformlar adeta birbiriyle yarışıyor. Kıssalara gelen bu yeni özellik de etkileşimi artıracağından içerik oluşturucuların ilgisini çekebilir desek yanlış olmaz. Ayrıyeten bir kullanıcının öyküsündeki “Sen de ekle” çıkartmasına tıkladığınızda, karşılık veren şahısları ve kıssalarını görmek mümkün olacak. TikTok’un düet özelliğine benzeyen özellik Instagram’a farklı bir bakış sunacak diyebiliriz.

Başa dön tuşu