Instagram için kritik karar! O özellik tarih oluyor

Doğrudan reklamların daha fazla gelir getirdiği bildiriliyor. Şirket, e-ticaret eforlarına direkt reklam verenlere odaklanacağından, Meta’ya ilişkin fotoğraf ve görüntü paylaşım platformunun mevcut alışveriş sayfası sonunda kaybolacak.

Bildirildiğine nazaran, alışveriş sayfasının dahili olarak “Tab Lite” olarak isimlendirilen daha az şahsileştirilmiş bir sürümüne geçmeyi planlıyor. Yeni gelişme, şirketin dikkatini kısa biçimli görüntü işine çevirdiği için kimi uzun vadeli projelerden nasıl uzaklaştığını gösteriyor.

The Information tarafından hazırlanan bir rapora nazaran Instagram, e-ticaret uğraşlarının odağını direkt reklamları yönlendirenlere kaydırırken alışveriş özelliklerini küçültmeye çalışıyor. Çalışana Salı günü hareket hakkında bilgi verildiği bildirildi.

Instagram için kritik karar! O özellik tarih oluyor

Instagram’ın mevcut alışveriş sayfası sonunda uygulamadan kaybolacaktı. Şirket, alışveriş sayfasının dahili olarak “Tab Lite” olarak isimlendirilen daha kolay ve daha az şahsileştirilmiş bir sürümüne geçiyor.

Rapora nazaran, Meta’ya ilişkin şirket, bugünden itibaren, kullanıcıları alışveriş sayfasının ‘Tab Lite’ versiyonuyla tanıştıracak uygulamasının halka açık bir testini başlatabilir.

Yakın tarihli bir öteki rapor, Meta’nın şu anda Facebook, Instagram ve WhatsApp platformlarına daha fazla fiyatlı özellik eklemek istediğini öne sürdü. Toplumsal medya devinin “olası fiyatlı özellikler” üzerinde çalışmak için yeni bir eser tertibi kurduğu bildiriliyor ve ünitenin Meta’nın eski Araştırma Lideri Pratiti RayChoudhury tarafından yönetildiği söyleniyor.

Başa dön tuşu