Instagram’a YouTube tarzı video reklamlar geliyor!

TikTok, Facebook, YahooFinance raporlarına nazaran global olarak Instagram Reels kısa görüntülerine reklamların gelişi katılaştı. Reklamlar, olağan bir “Reels” görüntüsünün kendisinden iki kat daha uzun olan 30 saniyeye kadar varan uzunluklarda olabilecek.

Artık toplumsal medyanın her platformunda reklamlar mevcut. Youtube adeta reklamlardan kaçmak için Premium hesap almayı mecburi hale getirdi, çünkü görüntülerde süreki reklamlarla karşılaşıyoruz. Artık bu reklam akımına Instagram da Reels ile katılıyor. Reels elde ettiği muvaffakiyetin akabinde Tiktok’a hoş bir rakip oldu. Görünüşe nazaran Instagram da bundan yararlanmak istiyor.

Reels için reklamlar geliyor

Reels için reklamlar, kullanıcının izlediği başka görüntüler ortasında döngüde karşımıza çıkacak. Başlangıçta, reklam fonksiyonu bu yılın başlarında Hindistan, Brezilya, Almanya ve Avustralya’da test edildi ve BMW, Louis Vuitton, Uber ve Netflix’ten reklamlar gösterildi.

Instagram COO’su Justin Osofsky Perşembe günü yaptığı açıklamada, “Reels’i insanların Instagram’da yeni içerik keşfetmeleri için olağanüstü bir yol olarak görüyoruz ve bu nedenle reklamlar doğal bir uyum” dedi. “İnsanların zati eğlendiği bir ortamda her büyüklükteki marka bu yeni yaratıcı formattan yararlanabilir.”

Reels Instagram‘ın ve bunun uzantısı olarak Facebook’un TikTok’un elde ettiği muvaffakiyetten bir hisse almasının bir yolu. TikTok’un çılgın popülaritesine bir karşılık olarak Ağustos 2020’de piyasaya sürülen Reels, kullanıcıların ses, efektler ve yeni yaratıcı araçlarla 15 saniyelik çok klipli görüntüler oluşturmasına imkan tanıyor.

Başa dön tuşu